Рукометаши Борца неочекивано су поражени у Живиницама од Коњуха резултатом 30:24 у првом колу Лиге за првака БиХ. „Црвено-плави“ су се „опекли“ већ на старту трке за шампиона БиХ и бодове искупљења морају да траже у сриједу, када гостују сарајевској Босни, која је синоћ поражена у Зеници резултатом 32:30.
У првих 15 минута меча Борац је био у резултатској предности, након чега домаћи, ношени подршком преко 1000 гледалаца, до одласка на одмор преокрећу резултат и након првих 30 минута стижу до предности од два гола (16:14).
Средином другог дијела домаћи долазе до предности од четири гола, међутим играчи Јанија Чопа успијевају да се врате и 10 минута прије краја заостатак смање на само један гол (24:23). Ипак, у посљедњих десет минута, наш тим промашио је три седмерца, уз то је постигнут само један гол, што је домаћем саставу био додатни мотив да у финишу „дода гас“ и тријумфује са шест голова „вишка“ (30:24).
Најефикаснији у екипи Коњуха био је Смајић са 7 голова, док се у Борцу истакао Безбрадица са голом мање.
Друго коло, како рекосмо у уводном параграфу, игра се већ у сриједу, када Борац игра против првопласираног тима након првог дијела шампионата, сарајевске Босне.
КОЊУХ – БОРАЦ 30:24
дворана: Градска, гледалаца: 1000, судије: Божић и Слипац, седмерци: Коњух 5 (4), Борац 4 (1), искључења: Коњух 4, Борац 6 минута.
КОЊУХ: Омеровић, Хусић, Гафар 6, Мухић, Мемић, Мишић, Кречковић 3, Бешић, Смајић 7 (4), Бегић 4, Алијагаић, Туфекчић 2, Зилџић 4, Суљановић, Јашкић 4, Шарић.
БОРАЦ: Јанковић 3 (1), Тешић 3, Микић 3, Њежић, Хасељић, Безбрадица 6, Рађеновић, Обрадовић 5, Ћелић, Шешић, Ћеранић, Блажевић, Тркуља, Николић 4.
(борац-спорт)



















