Пораз пионира у дербију претпосљедњег кола

Пионири Фудбалског клуба Борац поражени су од Сарајева резултатом 0:1 у дерби утакмици претпосљедњег кола јесење полусезоне. Једини гол на утакмици виђен је у 50. минуту, када је црвено-плаву мрежу затресао Ирман Сејменовић.

Захваљујући побједи у Бањалуци, Сарајево је задржало стопроцентну успјешност (17 побједа у исто толико одиграних мечева), док је Борац коло прије краја трећи са 37 бодова.

У посљедњој јесењој рунди Борац ће гостовати екипи Широког Бријега.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 0:1

стријелци: 0:1 Сејменовић (50.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Бојан Панић, жути картони: Пушкар, Јањетовић (Борац), Гргић, Џафић (Сарајево).

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић, Каменчић (од 64. минута Рачић), Пушкар, Јовашевић, Дрча, Шунић (од 38. минута Јотић), Малбашић, Драгољић (од 58. минута Гојић), Шупук (од 45. минута Пушић), Вуковић. Тренер: Предраг Мајкић.

САРАЈЕВО: Шахиновић, Атић, Ћосић, Ерић (од 51. минута Рамић), Хоџић, Сејменовић, Џафић, Тарахија, Мујкић (од 62. минута Хисени), Витешкић (од 49. минута Корман), Гргић. Тренер: Мемнун Суљагић.