Пораз пионира у дербију четвртог кола

Пионири Борца забиљежили су први пораз у оквиру Премијер лиге БиХ изгубивши од сарајевског Жељезничара резултатом 1:3 у утакмици четвртог кола. Изабраници Предрага Мајкића, који су у прва три кола уписали исто толико побједа, одлично су почели и меч са Сарајлијама и повели већ у петом минуту, међутим гости су успјели већ до одласка на одмор да преокрену резултат, а недуго по почетку наставка, поставе, испоставило се касније, и коначан резултат.

Црвено-плави су, како рекосмо, већ у петом минуту четвртим овосезонским голом Леонтија-Луке Драгољића, али су гости захваљујући головима најбољег стријелца лиге Дина Ћутахије (12. и 26. минут) у друго полувријеме ушли при резултатској предности, да би у трећем минуту другог полувремена трећи гол за сарајевски тим постигао Амар Мусић.

Након четири одигране утакмице Борчеви пионири заузимају треће мјесто са 9 бодова, а испред су Сарајево и Жељезничар са 12.

У наредном колу Борац ће гостовати екипи Витеза.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 1:3 (1:2)

стријелци: 1:0 Драгољић (5.), 1:1 Ћутахија (12.), 1:2 Ћутахија (26.), 1:3 Мусић (38.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 150, судија: Славиша Шарић (Градишка), жути картони: Шунић (Борац), Хубанић, Никшић, Мулаосмановић, Хасић (Жељезничар).

БОРАЦ: Дамјановић, Гојић (од 63. минута Јањетовић), Пушкар, Јовашевић, Каменчић (од 64. минута Рачић), Малбашић, Василић, Шупук (од 63. минута Анђелић), Шунић (од 68. минута Савановић), Драгољић, Вуковић. Тренер: Предраг Мајкић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Кокановић, Фејзић, Хубанић, Табаковић, Хасић (од 65. минута Золота), Ћутахија, Никшић, Ћорић, Мулаосмановић (од 60. минута Авдаловић), Бехлуловић (од 68. минута Грцић), Мусић. Тренер: Едим Хаџиалагић.

(борац-спорт, фото: sportsport.ba)