Пораз пионира на крају полусезоне, кадети три пута губили па освојили бод

Пионири Борца поражени су на гостовању Тузла ситију резулатом 3:1 у посљедњем, 19. колу јесење полусезоне.

Сва четири поготка постигнута су у интервалу од 28. до 37. минута, а почело је голом Џенана Халиловића за 1:0. Два минута касније, узвратио је Андрија Пејаковић, да би у посљедњем минуту првог полувремена предност домаћима вратио Маид Омеровић.

Практично тек што је почело друго полувријеме (37. минут), постављен је и коначан резулат, а учинио је то Нихад Џомбић.

Пионири Борца су јесењи дио сезоне завршили уз омјер од 12 побједа, два ремија и пет пораза, што је учинак довољан за пето мјесто.

Кадети су у свом мечу ремизирали са Тузлацима резултатом 3:3, након што су три пута били у резултатском заостатку.

Двије екипе приказале су сјајно прво полувријеме, у којем је виђено пет погодака! Домаћи су први пут стигли до предности голом Амела Чизмића у 31. минуту, али је четири минута касније меч враћен у егал поготком Драгана Пејића.

Практично само што се кренуло са центра, Тузлаци су голом Амара Мушановића дошли до 2:1, потом је само два минута било потребно Милошу Сопренићу да ”поравна” резултат, док је домаћин трећи пут дошао до предности у овом дуелу у претпосљедњем минуту првог дијела, голом Даниса Бешића.

На крају је погодак Никше Благојевића из једанаестерца, у 53. минуту, био довољан да се црвено-плави са овог гостовања врате са једним бодом.

Кадети су полусезону завршили на другом мјесту, уз шест бодова мање од јесењег првака Зрињског, те уз учинак од 12 побједа, три ремија и четири пораза.

Омладинска Премијер лига БиХ наставиће се почетком марта, утакмицама 20. кола.

ТУЗЛА СИТИ – БОРАЦ 3:1

стријелци: 1:0 Халиловић (28.), 1:1 Пејаковић (30.), 2:1 Омеровић (35.), 3:1 Џомбић (37.), стадион: ”Баре” у Симином Хану, гледалаца: 30, судија: Војислав Вуковић (Брчко), жути картони: Акељић, Павић, представник клуба Ужичанин, Омеровић, Жигић (Тузла сити).

ТУЗЛА СИТИ: Џака (од 67. минута Мевкић), Дропић, Џомбић, Жигић (од 67. минута Николић), Бектић (од 67. минута Л. Ћосић), Мујановић, Акељић (од 58. минута А. Ћосић), Халиловић (од 67. минута Хрустић), Павић, Шарић (од 62. минута Ковачевић), Омеровић. Тренер: Селвер Ахметовић.

БОРАЦ: Бобар, Нежић, Кецман, Станимировић, Тешић, Марјановић (од 50. минута Топић), Пејаковић, Голић, Тајисић, Вучковац (од 36. минута Савановић), Бркић. Тренер: Асмир Авдукић.

ТУЗЛА СИТИ – БОРАЦ 3:3

стријелци: 1:0 Чизмић (31.), 1:1 Пејић (35.), 2:1 Мушановић (36.), 2:2 Сопренић (38.), 3:2 Бешић (44.), 3:3 Благојевић (53.), стадион: ”Баре” у Симином Хану, гледалаца: 30, судија: Дражен Марић (Бијељина), жути картони: Фехрић, Ибрић, Мушановић (Тузла сити), Ср. Мишић, Ћулум, Благојевић (Борац), црвени картон: Амар Мушановић (Тузла сити, 84. минут).

ТУЗЛА СИТИ: Ибрић, Хоџић, Зендели, Ћосић, Зекић, Савић (од 88. минута Јахић), Бешић (од 76. минута Девеџић), Чизмић, Мушановић, Фехрић (од 67. минута Смајловић), Незировић (од 76. минута Рамић). Тренер: Емир Брзовић.

БОРАЦ: Бабић, Ср. Мишић, Вишекруна (од 46. минута Лајић), Балаћ, Благојевић, Сопренић, Ћулум, Ћорић (од 89. минута Богојевић), Гостимировић, Пејић, Павковић (од 50. минута Антешевић). Тренер: Милан Озрен.