Одбојка

Пораз одбојкаша у Орашју: Лидер тријумфовао максималним резултатом

Одбојкаши Борца уписали су пораз и у другој утакмици од три колико ће одиграти против Домаљевца у седам дана.

Након бањалучких 0:3 у првој утакмици полуфинала Купа БиХ, црвено-плави су истим резултатом поражени и у Орашју, у дербију 15. кола Премијер лиге БиХ. То је тиму Мише Марјановића био седми пораз у сезони, уз осам побједа, што је учинак захваљујући којем се Борац налази на четвртом мјесту.

У првом сету Борац је био у егалу до резултата 15:14, након чега су домаћи направили серију 5:1 за 20:15 и стекли предност довољну за рутинско привођење сета крају.

У другом дијелу другог периода Борац је био у предности од два поена (15:17), али је Домаљевац успио да се врати и изједначи на 20:20, а затим и да наниже пет поена за 2:0 у сетовима.

Држао је Борац у трећем сету прикључак до 10:9, послије чега је Домаљевац креирао серију од 10:1 за двоцифрену предност (20:10), па је већ тад било јасно да ће наш тим на овом гостовању уписати максималан пораз.

Два тима ће се поново састати у Орашју у сриједу (15. фебруар), у другој утакмици полуфинала Купа БиХ.