Пораз након десет везаних побједа: Борац није искористио напад за реми у Грачаници

Послије десет везаних побједа, стигао је и први овосезонски пораз…

Рукометаши Борца доживјели су вечерас неуспјех на гостовању Грачаници, која је тријумфовала резултатом 32:31, али су и поред тога остали на првом мјесту, обзиром да је и добојска Слога, која је била бодовно изједначена са Борцем пред ово коло, такође доживјела пораз и то у Вогошћи (28:27).

Одлично је екипа Грачанице одиграла првих 30 минута, стигавши до предности од пет голова (8:3) већ послије девет минута, док се у друго полувријеме ушло при резултату 17:10 за играче Дамира Доборца.

У другом дијелу – друга слика на терену.

Наш тим је заиграо много одлучније, па је десет минута прије краја смањио минус на само један гол (25:24), а потом, у 57. минуту, и повео (29:30).

Није то, ипак, било довољно за тријумф – Борис Босић је у посљедњем минуту погодио за 32:31, Борац је имао тридесет секунди за напад за реми, али га није искористио, да би пред посљедњих седам секунди тренер домаћих затражио тајм-аут, послије којег је његова екипа успјела да сачува лопту, па чак и постигне гол, који није признат због истека времена.

Већ у суботу Борчеве рукометаше очекује домаћи дерби са Извиђачем (18 часова), док су два викенда након тога резервисана за Европски куп и двомеч са Бесом, представником ”Косова”.

(борац-спорт, фото: РК Грачаница)