Футсал

Пораз футсалера на Грбавици

Футсалери Борца поражени су на гостовању Жељезничару резултатом 8:4 у оквиру 12. премијерлигашког кола.

Био је то шести пораз црвено-плавих у сезони, након којег су ипак сачували предност од пет бодова у борби за опстанак у односу на Слободу-Компред, која је у овој рунди доживјела убједљив пораз (1:6) на домаћем терену у дуелу са Слогом из Горњег Вакуфа/Ускопља.

У наредном колу, сљедећег викенда, црвено-плави ће у ”Борику” дочекати Бротњо, посљедњепласирани тим првенства.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 8:4

стријелци за Жељезничар: Елдар Башовић (2. и 7. минут), Бакир Хота (2, 11. и 25. минут), Ријад Пљевљак (24. и 31. минут) и Мулага Карић (29. минут), стријелци за Борац: Стефан Савић (8. минут), Александар Муњиза (21. минут), Драган Верић (35. минут) и Лука Миздрак (40. минут), дворана: на Грбавици, гледалаца: 400, први судија: Ведран Марчинко (Мостар), други судија: Томислав Краљевић (Љубушки), трећи судија: Алмедин Берило (Храсница), жути картони: Фахрудин Табаковић (Жељезничар), Зоран Станивуковић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Табаковић, Башовић, Хота, Демировић, Клачар. Још су играли: Сиповић, Зеба, Карић, Пљевљак, Милошевић. Тренер: Мурис Крка.

БОРАЦ: Станивуковић, Верић, Савић, Јанковић, Мирковић. Још су играли: Зец, Миздрак, Ал. Муњиза. Тренер: Борис Станковић.