Пораз ”црвено-плавих” у посљедњој контролној утакмици

Фудбалери Борца поражени су вечерас на стадиону ”Рајко Митић” у Београду од Црвене звезде, члана Суперлиге Србије, резултатом 3:0 у посљедњој контролној утакмици у склопу припрема за наредну сезону. Вечерашњи неуспјех први је изабраницима Владе Јагодића током припремног периода, знајући да су раније забиљежили пет побједа (Спартак, Инђија, Трепча, Чукарички и Рудар Приједор) и један реми (Јавор).

Од првог минута меча са актуечним шампионом Србије, Јагодић је на терен послао: Павловића, Субића, Дујаковића, Јовановића, Милојевића, Даниловића, Бртана, Врањеша, Зиљкића, Лукића и Закарића. Од 65. минута заиграли су Црнов, Војновић, Јаничић, Ћосић и Марковић, а од 83. Радуловић, Кајкут, Ђалоу и Круз.

За деведесет минута меча на популарној ”Маракани”, наш тим није упутио ниједан ударац у оквир гола, а најопасније је запријетио у 39. минуту, када је Стојан Врањеш оставио једну лопту за Горана Закарића, а крилни нападач са 25 метара послао лопту поред десне стативе Борјановог гола.

Са друге стране, тим Дејана Станковића искористио је практично сваку шансу која му се указала, а до вођства је стигао у 15. минуту, када је Срђан Спиридоновић крунисао акцију у којој су још учествовали Милан Родић и Мирко Иванић.

Београђани су предност удвостручили након девет минута игре у другом полувремену, када је дугу акцију материјализовао Вељко Николић, док је коначних 3:0, у 89. минуту, поставио млади Андрија Радуловић.

Борчева експедиција сутра се враћа у Бањалуку, а лет са аеродрома ”Никола Тесла” заказан је за 17 часова.

Прву званичну утакмицу у новој сезони Борац ће одиграти у суботу, када ће на Градском стадиону, у утакмици првог кола Премијер лиге БиХ, угостити Младост.

Утакмица почиње у 18 часова уз директан пренос на ТВ Арена спорт.

(борац-спорт, фото: MN Press)