Пораз ”црвено-плавих” на Билином пољу

Фудбалери Борца поражени су јуче у Зеници од екипе Челика резултатом 1:0 у утакмици 12. кола БХ Телеком Премијер лиге БиХ и направили корак уназад када је у питању остварење примарног циља за текућу сезону, односно пласман у Лигу 6.

Једини гол на утакмици виђен је у 32. минуту, када је голмана Борца Немању Тркуљу матирао Емрад Шабановић: акција је кренула од Алдина Шишића који је “вукао” лопту 50-ак метара а потом на десној страни упослио Шабановића који приземним ударцем шаље лопту у доњи десни угао црвено-плавог гола.

Челик је био тај који је и прије поготка први запријетио. Десило се то већ у седмом минуту када се Шабановић нашао испред Тркуље, који брани његов шут, док у наставку акције Тарик Адиловић са 15-ак метара погађа лијеву стативу.

У 36. минуту утакмице Борац је могао да дође до изједначења: Бојан Пузигаћа је извео слободан ударац, Емрах Хасанхоџић је лоше реаговао те погодио пречку Челиковог гола.

Наредни пут црвено-плави су запријетили у 54. минуту, када је некадашњи нападач Зеничана Махир Карић шутирао главом са 10-ак метара, али је млади чувар мреже домаћих Матеј Марковић добром интервенцијом спасио свој тим. Нову стопостотну шансу Борац пропушта 11 минута касније, када се Владан Даниловић нашао сам испред Марковића који поново успјешно интервенише.

У 81. минуту стријелац гола да домаће Шабановић пропустио је прилику да можда и ријеши и питање побједника, Тркуља је у овој ситуацији био успјешнији, да би у 85. минуту Челик по други пут на утакмици погодио пречку властитог гола; овог пута неспретно је интервенисао асистент код гола Шишић, али срећа поново није била на страни нашег тима.

Борац се 10 кола прије подјеле лиге на плеј-оф и плеј-аут налази на седмом мјесту на табели са 17 бодова, те му предстоји огромна борба да “улови” једну од позиција које воде у Лигу за шампиона. Са друге стране, Челик је побједом над Борцем побјегао из зоне испадања и са 10 бодова има један више од тузланске Слободе, која је јуче на Тушњу поражена од Широког Бријега резултатом 0:3.

У наредном колу Борац ће у Бањалуци угостити екипу ГОШК-а, а у том мечу шеф стручног штаба Зоран Милинковић неће моћи да рачуна на Ивицу Губерца и Бранка Ојданића, којима је јуче показан трећи акумулирани жути картон. Прије тог меча, црвено-плави ће у сриједу од 18:30 часова у осмини финала Купа БиХ угостити екипу Крупе.

ЧЕЛИК – БОРАЦ 1:0 (1:0)

стријелац: 1:0 Шабановић (32.), стадион: Билино поље, гледалаца: 600, судија: Горан Параџик (Љубушки), жути картони: Шабановић, Дувњак, Шишић, Кадрић, Адиловић, Хасанхоџић, Марковић, Дураковић (Челик), Дујаковић, Ојданић, Мирковић, Губерац (Борац).

ЧЕЛИК: Марковић, Удовичић, Хасанхоџић, Јурковић, Дувњак (од 82. минута Х. Адиловић), Кадрић, Мехић, Шабановић, Шишић (од 90. минута Имамовић), Дураковић, Т. Адиловић (од 89. минута Шехић).

БОРАЦ: Тркуља, Ојданић, Пузигаћа, Кунић, Дујаковић, Карић (од 65. минута Мирковић), Даниловић, Јаничић, Веселиновић (од 46. минута Чудић), Губерац, Зекановић (од 46. минута Делић).

(борац-спорт, фото: sportsport.ba)