Пораз Борчевих јуниора у Тузли

Јуниори Фудбалског клуба Борац поражени су протеклог викенда од тузланске Слободе резултатом 2:1 у утакмици 16. кола Премијер лиге БиХ. 10 рунди прије краја шампионата, изабраници Зорана Драгишића заузимају седмо мјесто на табели уз 20 освојених бодова, док су Тузлаци један степеник изнад уз 8 бодова више.

Први гол на утакмици виђен је у 61. минуту, када је голмана Борца Луку Дамјановића савладао Асим Муратовић. Само 4 минута касније, предност домаћих је удвостручена, а стријелац је из једанаестерца био Виктор Палежница. На исти начин, са бијеле тачке, Борац је смањио заостатак и, испоставило се касније, поставио коначан резултат, а прецизан је у 75. минуту био Никола Турањанин, који се тим поготком издвојио на другом мјесту листе стријелаца са 12 голова.

Сљедеће коло јуниорске Премијер лиге БиХ игра се 30. и 31. марта, а Борац ће у тој рунди угостити мостарски Вележ. На тој утакмици, тренер Зоран Драгишић неће моћи да рачуна на услуге штопера Владимира Арсића и нападача Васе Вуковића којима је у мечу на помоћном терену Тушња показан трећи жути картон.

Подсјетимо да ће сутра у 12 часова, у сједишту Фудбалског савеза БиХ у Сарајеву, бити одржан жријеб парова полуфинала омладинског Купа БиХ. И Борац и Слобода су у борби за трофеј, а поред њих, пласман међу 4 најбоље екипе изборили су Сарајево и Зрињски.

СЛОБОДА – БОРАЦ 2:1 (0:0)

стријелци: 1:0 Муратовић (61.), 2:0 Палежница (пенал, 65.), 2:1 Турањанин (пенал, 75.), стадион: помоћни терен стадиона Тушањ, гледалаца: 90, судија: Адмир Авдић (Калесија), жути картони: Хоџић (Слобода), Турањанин, Арсић, Вуковић (Борац).

СЛОБОДА: Мустачевић, Девеџић, Хасанбеговић, Ковчић, Кадрић (од 55. минута Осмић), Хоџић, Палежница (од 68. минута Мујкић), Муратовић (од 85. минута Ноћић), Карић, Нишић (од 90. минута Мусић), Омеровић (од 76. минута Кавазовић). Тренер: Амир Спахић.

БОРАЦ: Дамјановић, Кујунџић, Милојевић, Арсић, Жарић, Латиновић (од 50. минута Амиџић), Божичковић (од 58. минута Вуковић), Курузовић (од 68. минута Ескић), Турањанин, Бобић (од 80. минута Стојичић), Вукобратовић (од 73. минута Мартић). Тренер: Зоран Драгишић.