Пораз Борчевих јуниора у претпосљедњој гостујућој утакмици у полусезони

Јуниори Борца, након тријумфа у дербију над Зрињским, поражени су данас у Тузли од Слободе резултатом 3:0 у одгођеној утакмици десетог кола Премијер лиге БиХ.

”Црвено-црни” су до вођства стигли у финишу првог полувремена, голом Елдара Мехмедовића, а тријумф су овјерили у уводних десет минута наставка, када је два гола постигао Наил Омеровић.

Тузлански тим је овим тријумфом наставио трку са Звијездом 09 за јесење почасти и тренутно је на другом мјесту уз 30 бодова, једним мање од клуба из етно-села Станишићи. Борац је, са друге стране, на четвртој позицији уз 17 бодова.

До краја полусезоне преостало је да се одиграју још два кола.

Изабраници Марка Максимовића ће прво, 1. новембра, гостовати у Врапчићима екипи Вележа, док ће у посљедњој рунди, седам дана касније, угостити Сарајево.

СЛОБОДА – БОРАЦ 3:0

стријелци: 1:0 Мехмедовић (45.), 2:0 Омеровић (50.), 3:0 Омеровић (55.), стадион: помоћни терен стадиона ”Тушањ”, судија: Елведин Топузовић (Тузла), жути картони: Шкрбић, Малбашић (Борац).

СЛОБОДА: Мехић (од 81. минута Делалић), Авдић, Беговић, Омеровић (од 73. минута Дивковић), Алић, Мехмедовић (од 73. минута Сејранић), Ковачевић, Салетовић, Капетановић (од 82. минута Фазлић), Бегановић, Хрњић (од 34. минута Врабац). Тренер: Амир Спахић.

БОРАЦ: Дамјановић, Рачић (од 76. минута Маљак), Батос, Бобић (од 65. минута Сарајлић), Орашанин, Божић (од 67. минута Шунић), Вуковић (од 73. минута Дакић), Малбашић, Јањетовић, Јаворац (од 65. минута Кузмановић), Шкрбић. Тренер: Марко Максимовић.