Пораз Борца на посљедњем овосезонском гостовању

Фудбалери Борца поражени су јуче у Габели од екипе ГОШК-а резултатом 1:0 у посљедњој гостујућој премијерлигашкој утакмици у текућој сезони. Једини гол на стадиону Перица-Перо Павловић виђен је у 12. минуту, када ја Марка Саватовића након веома добре акције шутем са врха казненог простора матирао Марко Мишић. Само четири минута касније, игру је због повреде морао да напусти Армин Маховић.

Осим јединог гола, вриједи истаћи и по још једну прилику на обје стране. Обје је малобројна публика на габељанском стадиону видјела у финишу утакмице: прво је у 85. минуту Саватовић одбранио покушај Мулахусејновића који се нашао “очи у очи” са чуваром мреже црвено-плавих, да би у другом минуту судијске надокнаде Кунић прошао по десној страни те упутио шут, лопта је ишла паралелно са гол-линијом, а на супротној стативи није успио да одреагује Чудић.

У посљедњој утакмици, која је заказан за 19. мај у 17 часова, Борац ће на Градском стадиону дочекати Слободу. На том мечу сигурно неће наступити Махир Карић и Бојан Пузигаћа, којима је јуче у Габели показан трећи жути картон.

ГОШК – БОРАЦ 1:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Мишић (12.), стадион: Перица-Перо Павловић, гледалаца: 100, судија: Горан Параџик (Љубушки), жути картони: Хасанхоџић, Ђајић (ГОШК), Кунић, Карић, Радуловић, Пузигаћа (Борац).

ГОШК: Козић, Родин, Хасанхоџић (од 67. минута Одак), Ереиз, Мишић, Ђајић (од 77. минута Исић), Рагуж, Рамић (од 67. минута Чолић), Мулахусејновић, Хасановић, Хјон. Тренер: Феђа Дудић.

БОРАЦ: Саватовић, Пузигаћа, Карић (од 63. минута Зарић), Кунић, Радуловић, Маховић (од 16. минута Жеравица), Мајкић, Буразор, Јаничић, Илић (од 46. минута Чудић), Зекановић. Тренер: Дарко Војводић.