Подјела бодова у дербију у Вогошћи: Драма завршена ремијем, Борац био на ивици пораза

Рукометаши Борца ремизирали су у дворани ”Амел Бечковић” са Вогошћом резултатом 27:27 у дербију деветог кола Премијер лиге БиХ.

Тиме су Бањалучани покварили стопостотан учинак који је трајао од почетка сезоне, али су, што је најважније, и даље на првом мјесту пред нови дерби – домаћи окршај са Извиђачем, који је заказан за суботу од 20 часова у дворани Борик.

У првих 30 минута, ни једна ни друга екипа није успјела да стекне предност већу од два гола.

Борац је имао 0:2 и 7:9, док је једино вођство у том дијелу меча Вогошћа имала у осмом минуту, када је на семафору писало 4:3.

Након три и по минута игре у наставку, црвено-плави су коначно одмакли на плус 3 (14:17), али су домаћи играчи, ношени искусним Душком Челицом, стигли до изједначења (18:18).

Играло се потом до краја меча, у највећој мјери, ”гол за гол”, а онда, у самом финишу, драма…

Прво је некадашњи голман Борца Дамир Ефендић при резултату 27:26 одбранио седмерац Милошу Њежићу, који је успио, ипак, да ухвати лопту и искористи ”другу шансу” која му се указала.

Остало је до краја 25 секунди, домаћи су кренули у напад, а након неколико прекршаја Борчевих играча за деветерац, услиједио је шут Душка Челице буквално у посљедњим тренуцима…

Некадашњи репрезентативац БиХ је затресао мрежу, почело је славље домаћих, али су арбитри били мишљења да је вријеме истекло, па је екипама припало по пола плијена.

Челица је на крају имао девет погодака у домаћем тиму, док се у Борцу истакао Владо Драганић са седам.

ВОГОШЋА: Ефендић, Чордалија, Чабаравдић, Јелачић 3, Ђапо, Јамаковић, Семић 3, Челица 9, Селимовић, Хаџић, Мемић 5, Корјенић 1, Исаковић 2, Хрбат 1, Кадрић 3, Омбаша 3. Тренер: Фетах Кадрић.

БОРАЦ: Бркић, Перић 1, Каламанда, Драгичевић, Петровић, Миљковић 5, Њежић 2, Лукић 1, Тепић, Маливојевић 4, Ћелић, Грачић 3, Драганић 7, Суботић, Милићевић 4. Тренер: Мирко Микић.