Футсал

Подјела бодова у Борику: Борац губио против Сарајева, па три пута водио, на крају реми!

Футсалери Борца ремизирали су са Сарајевом резултатом 5:5 у дербију петог кола Премијер лиге БиХ.

Шокантан је за наш тим био почетак меча у Борику, с обзиром на то да су Сарајлије послије 17 секунди постигле први, а у трећем минуту и други погодак за 0:2. Погађали су за госте Неџад Хоџић и Фарук Брканић, али је екипа Слободана Благојевића већ у првом полувремену успјела да преокрене резултат.

Редом су за Борац стријелци били Ђорђе Каурин (4.), Игор Мирковић (11.) и Александар Муњиза (13.), међутим до одмора је публика у бањалучком храму спорта видјела још три поготка.

Фарук Брканић је у 17. минуту постигао свој други гол, за 3:3, потом је Муњиза минут касније, такође својим другим голом, вратио предност Борцу, док је првих 20 минута закључено поготком Анеса Џафе у посљедњем минуту.

Трећи пут на утакмици је наш тим стигао до вођства у 28. минуту голом Николе Зеца, да би у 33. минуту поентирао Јасмин Хоџић за 4:4. Имале су до краја меча и једна и друга екипа неколико стопостотних шанси за гол, али су у преосталом времену мреже иза леђа Зорана Станивуковића и Амера Шарића мировале.

Након овог ремија, првог у сезони, Борац на трећем мјесту има десет бодова, пет мање од лидера Слоге из Горњег Вакуфа/Ускопља, коју ће дочекати у наредном колу.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 5:5

стријелци: 0:1 Н. Хоџић (1.), 0.2 Брканић (3.), 1:2 Каурин (4.), 2:2 Мирковић (11.), 3:2 Муњиза (13.), 3:3 Брканић (17.), 4:3 Муњиза (18.), 4:4 Џафо (20.), 5:4 Зец (28.), 5:5 Ј. Хоџић (33.), дворана: Борик, гледалаца: 250, први судија: Славољуб Гогић (Источно Сарајево), други судија: Армин Јелин (Мостар), трећи судија: Емил Хусковић (Мостар), жути картони: Каурин, Верић, Муњиза, Савић (Борац), Дувњак, Дебелногић, Ханџић, Мршо (Сарајево).

БОРАЦ: Станивуковић, Верић, Јанковић, Муњиза, Мирковић. Још су играли: Зец, Кокановић, Ескић, Савић, Каурин. Тренер: Слободан Благојевић.

САРАЈЕВО: Шарић, Мршо, Н. Хоџић, Брканић, Дувњак. Још су играли: Салиховић, Џафо, Билић, Јокић, Дебелногић, Ханџић, Иконић, Ј. Хоџић. Тренер: Нијаз Мулахметовић.