Фудбалери бањалучког Борца вечерас (20:30 часова) у првом колу Премијер лиге дочекују екипу Звијезде из Градачца, на отварању једне од најнеизвјеснијих Борчевих премијерлигашких сезона. Од елиминације од никшићког Челика на старту квалификација за Лигу Европе прошло је 23 дана, од тада је у Великану из Платонове било изузетно турбулентно, те стога с правом постоји одређена доза страха од вечерашњег меча.
Након пораза у двомечу од Никшићана, отказ је добио тадашњи шеф стручног штаба Славиша Божичић, као и Марко Живковић и Марко Милић – двојица првотимаца који су од стране Божичића и појединих чланова управе најављивани као „искусни играчи“ и „провјерена и квалитетна појачања“, међутим у дуелима са Црногорцима нису оправдали ниједан од тих епитета. На мјесто новог тренера постављен је Слободан Старчевић, који је добио повјерење Управног одбора, док на упражњена мјеста Живковића и Милића још нико није доведен, те ће Старчевић за сада шансу за стартних 11 морати да укаже играчима из јуниорског погона.
Када је у питању вечерашњи меч, веома је важно да „црвено-плави“ стартују побједом јер би у том случају без резултатског оптерећења отпутовали на утакмицу другог кола против Жељезничара сљедеће суботе. Да ли је и у коликој мјери Старчевић вратио пољуљано самопоуздање играчима, биће познато вечерас…



















