Побједа за крај припрема: Борац савладао бугарског прволигаша

Фудбалери Борца савладали су бугарског прволигаша Крумовград резултатом 3:2 у посљедњој контролној утакмици на припремама у Анталији.

Црвено-плава експедиција пут Бањалуке креће у уторак, а у граду на Врбасу обавиће посљедње припреме пред старт полусезоне и куп-окршај са Звијездом 09, заказан за недјељу (18.30) на Градском стадиону.

Дјеловао је Борац нападачки најрасположеније од старта припрема у Турској, па је тако у првом полувремену постигао три поготка. До предности су црвено-плави стигли у деветом минуту, када је у шеснаестерцу Бугара оборен Себастијан Ерера Кардона, а досуђени пенал у гол је претворио Зоран Квржић.

Само шест минута касније плус је удуплан – неколико играча Борца учествовало је у акцији код поготка, а на крају је употребљив центаршут са десне стране искористио Давид Вуковић, који је сачекао лопту на супротној стативи.

Бугарски прволигаш предност Борца смањио је у 32. минуту, када се на врху шеснаестерца на ударац намјестио Серкан Јусеин и прецизним шутем матирао Бојана Павловића.

Борац је, међутим, на паузу ипак успио да оде уз предност од два гола. Јаков Благаић је послао лопту са лијеве стране пред гол, пропустио ју је Јово Лукић, док је на другој стативи стигла до Енвера Кулашина који је лако поспрема у мрежу.

Једанаест минута након старта наставка, поново су Бугари пришли на гол минуса. Након једног лошег изношења лопте црвено-плавих, створила се гужва пред голом, а најприсебнији је био Димитар Тонев, који шаље лопту у мрежу, за коначних 3:2.