Кошарка

“Плус 29” у Обилићеву: СКК Борац 1947 се ”тражио” у првом полувремену, па у другом декласирао ривала из Дрвара

Кошаркаши СКК Борац 1947 стигли су ове суботе до треће побједе у Другој лиги Републике Српске савладавши у дворани Обилићево екипу Борца 1972 из Дрвара резултатом 59:88.

Након прве двије четвртине, наш тим је био у предности од три поена (33:36), а онда је сјајно одиграо друго полувријеме, допустивши ривалу да за 16-17 минута игре постигне само 16 поена, док је у истом периоду забиљежио чак 48, за +35 (49:84) у самом финишу.

Наредни ривал СКК Борац 197 биће екипа Ушћа у заосталој утакмици четвртог кола, а овај меч игра се у четвртак, 3. децембра, такође у дворани Обилићево, са почетком у 16:30 часова.

У нашем тиму најефикаснији је са 29 поена био Марко Секулић, док је Никола Даничић у побједи учествовао са 20.

Код Дрварчана, Пећанац и Телебак су постигли по 14 поена.

БОРАЦ 1972 (ДРВАР) – СКК БОРАЦ 1947 59:88

(16:15, 17:21, 12:30, 14:22)

дворана: Обилићево, без присуства гледалаца, судије: Милош Срдић, Драгослав Рађевић и Александар Сеферовић.

БОРАЦ 1972 (ДРВАР): Телебак 14 (четири тројке), Трнинић 8, М. Пећанац 3, Миљевић 8, Бајић 4, Маркувиновић 5, Боснић 3, Ђ. Пећанац 14, Зорић, Карановић.

СКК БОРАЦ 1947: Павић 2, Карановић 3, Барбарез 4, Даничић 20, Секулић 29, Секулић 12, Чуковић 9, Грујић 9.