Пионири за 12 минута завршили посао у мечу са Зрињским

Пионири Борца надиграли су екипу мостарског Зрињског и тријумфовали резултатом 3:1 у утакмици 11. кола Премијер лиге БиХ. Сва четири поготка постигнута су у другом полувремену, а црвено-плави су за само 12 минута стекли резултатску предност од три гола.

Вођство Борцу донио је у 43. минуту Леонтије-Лука Драгољић својим 12. овосезонским голом. Само 6 минута касније резултатски плус је удвостручен поготком Данијела Шунића, док је у 55. минуту голмана гостију Николу Пушића матирао Срђан Јањетовић. Једини гол за Мостарце био је дјело резервисте Франка Сабљића у претпосљедњем минуту.

Након 11 одиграних кола, Борац је трећепласирани са 25 бодова, односно пет мање од Сарајева и Жељезничара, с тим што тим са Кошева има утакмицу мање.

У 12. колу Борац ће поново бити домаћин и то екипи зеничког Челика, коју су у првом колусавладали резултатом 0:1 голом Едхема Шупука.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 3:1 (0:0)

стријелци: 1:0 Драгољић (43.), 2:0 Шунић (49.), 3:0 Јањетовић (55.), 3:1 Сабљић (69.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Жељко Вукић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић (од 57. минута Дујаковић), Каменчић, Пушкар, Јовашевић (од 66. минута Дрча), Гојић, Шунић, Малбашић, Драгољић (од 66. минута Рауш), Вуковић (од 60. минута Јокић), Шупук (од 64. минута Пушић). Тренер: Предраг Мајкић.

ЗРИЊСКИ: Пушић, Иванковић (од 64. минута Гажо), Станић, Вранкић (од 66. минута Чуле), Ротим, Бутуровић (од 64. минута Шарац), Богдан, Муса (од 46. минута Колобара), Шакота, Ђогић, Новак (од 37. минута Сабљић). Тренер: Драженко Богдан.