Пионири у посљедњем минуту стигли до побједе против Вележа, висок пораз кадета

Пионири Борца били су у заостатаку у дуелу са Вележом све од 7. минута, али су погоцима у финишу меча преокренули резултат и стигли до тријумфа.

Мостарци су повели у седмом минуту преко Мирзе Бјелавца, али су црвено-плави надокнадили тај минус, головима Андреја Мићића у 63. и Фарис Чепала у посљедњем минуту.

Кадети су доживјели висок пораз (4:0), а стријелци за домаће били су Ајдин Шемшић, Амар Милак, Џенан Пуце и Недин Кајан.

Послије непотпуног другог кола Елитне лиге, пионири су четвртопласирани са 50 бодова, пет мање од првопласираног Зрињског.

Кадети су у својој лиги такође четврти, са 44 бода.

У наредној рунди, Борац ће угостити Сарајево.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 1:2

стријелци: 1:0 Бјелавац (7.), 1:1 Мићић (63.), 1:2 Чепало (70.), стадион: помоћни терен стадиона “Рођени”, гледалаца: 50, судија: Стефан Бокић (Билећа), жути картони: Рахимић, Бујак, Зуловић (Вележ), Терзић, Максимовић, Ћулум (Борац).

ВЕЛЕЖ: Тиквеша, Бјелавац, Зекић, Ребац (од 59. минута Шкаљић), Џиновић, Зуловић, О. Рахимић (од 46. минута Поздер), Нухановић, Куртовић (од 53. минута Шехић), Аџагић (од 36. минута Е. Рахимић), Бујак. Тренер: Енес Спахић.

БОРАЦ: Корићанац, Ћулум, Балаћ (од 36. минута Вишекруна), Терзић, Сопренић (од 48. минута Чепало), Благојевић (од 36. минута Максимовић), Мићић, Ђудуровић (од 36. минута Ћорић), Џевахирић, Петровић, Пејић (од 65. минута Врсајковић). Тренер: Милан Озрен.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 4:0

стријелци: 1:0 Шемшић (13.), 2:0 Милак (52.), Пуце (81.) Кајан (86.), стадион: помоћни терен стадиона “Рођени”, гледалаца: 50, судија: Матео Муса (Читлук), жути картони: Госто, Шемшић (Вележ), жути картони: Самарџија, Ђајић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Гаш, Госто, Ђулиман (од 81. минута Козић), Јогуновић, Шемшић (од 83. минута Кајан), Јукло, Пуце, Кукрица (од 65. минута Џафербеговић), Милак (од 89. минута Делић), Куко, Мехић. Тренер: Аднан Диздаревић.

БОРАЦ: Николић, Рендић, Макарић, Бурњаковић, Ковачевић (од 46. минута Јанковић), Самарџија, Марчетић (од 83. минута Ћетојевић), Дамјанић, Дивљак (од 60. минута Скалић), Миздрак (од 75. минута Пеуља), Плавшић (од 60. минута Ђајић). Тренер: Предраг Мајкић.