Пионири у другом полувремену декласирали Зрињски

Пионири Фудбалског клуба Борац данас су на опроштају од домаће публике у овој премијерлигашкој сезони декласирали екипу мостарског Зрињског резултатом 5:1, те потврдили освајање трећег мјеста на крају сезоне, иза Сарајева и Жељезничара. Посљедње коло игра се сљедећег викенда, када ће изабраници Предрага Мајкића гостовати у Добоју код Какња екипи Младости.

Куриозитет са данашње утакмице представља чињеница да је свих шест голова постигнуто у другом полувремену!? Три гола виђена су у периоду од 40. до 44. минута: Борац је стигао до предности голом Давида Вуковића, вођство је удвостручио Вукашин Даничић, док је врло брзо заостатак гостију смањио Сандро Станић.

Преостала три гола постигнута су у интервалу од 54. до 63. минута: прво је Марко Бабић, који је у 45. минуту замијенио стријелца другог гола Вукашина Даничића, поентирао за 3:1, а судбину Мостараца закључио је Данијел Шунић који је за три минута два пута затресао мрежу гостујућег састава.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 5:1 (0:0)

стријелци: 1:0 Вуковић (40.), 2:0 Даничић (41.), 2:1 Станић (44.), 3:1 Бабић (54.), 4:1 Шунић (60.), 5:1 Шунић (63.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Ћебић (Борац).

БОРАЦ: Дамјановић, Гојић (од 41. минута Мариновић), Рачић, Дрча, Даничић (од 45. минута Бабић), Пушкар, Шунић, Јокић, Драгољић (од 54. минута Јотић), Шупук (од 65. минута Буквић), Вуковић (од 54. минута Ћебић). Тренер: Предраг Мајкић.

ЗРИЊСКИ: Сефо, Иванковић, Станић, Вранкић, Чуле, Бутуровић, Богдан (од 36. минута Гажо), Шуњић (од 55. минута Колобара), Џидић (од 53. минута Муса), Ђогић (од 48. минута Новак), Сабљић (од 30. минута Шакота). Тренер: Дубравко Орловић.