Пионири тријумфовали над Широким Бријегом, кадети испустили побједу у 86. минуту

Пионири Фудбалског клуба Борац су у првом колу наставка сезоне стигли до тријумфа над Широким Бријегом.

На помоћном терену Градског стадиона било је 1:0 за наш тим, а стријелац јединог гола био је Андреј Мићић у 47. минуту.

Кадети су са истим резултатом ремизирали резултатом 1:1 примивши гол у 86. минуту за изједначење. Тада је погодио Борис Башкарад, док је за црвено-плаве стријелац био Лука Дивљак 16 минута раније.

Послије непотпуне 20. рунде, Борчеви пионири су првопласирани са 42 бода, док су кадети у својој лиги другопласирани са 43.

У наредном колу, претпосљедњем прије подјеле првенства на Елитну и Развојну лигу, Борчеви омладинци ће гостовати Вележу.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:0

стријелац: 1:0 Мићић (47.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Милан Симић (Крупа на Врбасу), жути картони: Солдо, Красић, Медић, Тука (Широки Бријег).

БОРАЦ: Корићанац, Мишић, Вишекруна, Терзић, Максимовић, Сопренић, Мићић, Ђудуровић (од 53. минута Чепало), Џевахирић, Петровић, Пејић (од 68. минута Томаш). Тренер: Милан Озрен.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Анић, Пушић, Шапина (од 25. минута Солдо), Красић, Тука, Вукоја, Перковић, Медић, Гранић (од 49. минута Микулић), Спајић, Краљевић. Тренер: Далибор Кожул.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:1

стријелци: 1:0 Дивљак (70.), 1:1 Башкарад (86.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Дејан Смиљић (Бањалука), жути картони: Врањеш, Јанковић, Дивљак (Борац), Јуриљ, Медић, Башкарад, Слишковић, физиотерапеут Ћорић (Широки Бријег), црвени картон: помоћни тренер Далибор Кожул (Широки Бријег, 87. минут).

БОРАЦ: Милановић, Пеуља (од 70. минута Куновац), Врањеш, Макарић, Ковачевић (од 60. минута Ђајић), Дамјанић, Јанковић (од 60. минута Марчетић), Самарџија, Дивљак (од 79. минута Деспот), Миздрак, Мишић. Тренер: Предраг Мајкић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Делић, Јуриљ, Слишковић, Тараба, Ј. Јелић, Медић (од 70. минута Матић), Г. Јелић, Башкарад, Бајкуша, Брекало (од 58. минута Гојсиловић), Гашпар. Тренер: Нико Ковачић.