Пионири стартовали побједом, кадети поражени

Нова генерација Борчевих пионира, којом као тренер командује Асмир Авдукић, стартовала је побједом у новој премијерлигашкој сезони савладавши екипу Широког Бријега резултатом 2:0.

Овај меч је, због радова на реконструкцији помоћног терена Градског стадиона, одигран на прњаворском стадиону ”Синиша Пеулић”, а црвено-плави су до побједе стигли захваљујући двоструком стријелцу Сергеју Марјановићу (31. и 34. минут).

Кадетска екипа поражена је од Широкобријежана резултатом 1:2. Гости су у шестом минуту стигли до предности голом Николе Марића, Борац је преко Никше Благојевића у 30. минуту изједначио резултат, да би коначан резултат, пола часа прије краја, поставио Иван Спајић.

У наредном колу, Борчеви пионири и кадети ће гостовати Сарајеву.

ПИОНИРИ

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 2:0

стријелци: 1:0 Марјановић (31.), 2:0 Марјановић (34.), стадион: ”Синиша Пеулић” у Прњавору, гледалаца: 50, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Бобар, Нежић (од 36. минута Терзић), Кецман, Предојевић, Станимировић (од 50. минута Салкић), Тешић (од 42. минута Вучковац), Вујиновић (од 42. минута Голић), Декет, Марјановић (од 42. минута Топић), Савановић (од 60. минута Ђурашиновић), Јовановић. Тренер: Асмир Авдукић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Б. Хркаћ, Чолак, Зељко, Остојић, Спајић, Иванковић, Томић, А. Бараћ (од 67. минута Перко), Колобарић (од 55. минута Л. Бараћ), Кожул (од 69. минута Јелић), М. Хркаћ. Тренер: Далибор Кожул.

КАДЕТИ

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:2

стријелци: 0:1 Марић (6.), 1:1 Благојевић (30.), 1:2 Спајић (60.), стадион: ”Синиша Пеулић” у Прњавору, гледалаца: 50, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Ћулум, Мишић (Борац), Јелић, Солдо, Бошњак (Широки Бријег).

БОРАЦ: Рачић, Антешевић, Мишић, Ћетковић, Благојевић, Сопренић (од 81. минута Ђерман), Ћулум, Ћорић, Гостимировић, Ђудуровић, Пејић. Тренер: Милан Озрен.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Галић, Ћавар, Солдо, Хркаћ, Бошњак, Јелић, Вукоја (од 63. минута Медић), Марић (од 46. минута Бошњак), Спајић, Микулић, Јелчић (од 36. минута Скоко). Тренер: Владо Хркаћ.

(борац-спорт, фото: ФК Борац – омладинска школа)