Пионири срушили Сарајево у дербију, кадети испустили предност од два гола

Пионири Борца тријумфовали су над Сарајевом резултатом 2:0 у дербију 13. кола Премијер лиге БиХ.

Црвено-плави су дошли до предности у финишу првог полувремена (33. минут), када је погодио Милош Лазић, а испоставило се да је поготком Сергеја Мишића из 53. минута побједа овјерена.

Кадети су били на прагу тријумфа, али су испустили предност од два гола. Вук Ћорић је у 3. минуту довео наш тим до вођства, а предност је удуплана 20 минута касније голом Душана Петровића.

Није то, ипак, било довољно да се упише тријумф…

До краја првог дијела предност Борца смањио је Анел Хоџић (30. минут), а онда је Сарајево у другом полувремену за веома кратко вријеме постигло два гола.

Прво је у 64. минуту Јусуф Терзић затресао властиту мрежу, док је само четири минута касније прецизан био Самир Халилагић.

Када је ријеч о табели, Борчеви пионири су на трећем мјесту са 27 бодова, односно пет мање од лидера Жељезничара, који има и меч више.

Кадети су седми са 19 бодова.

ПИОНИРИ

БОРАЦ – САРАЈЕВО 2:0

стријелци: 1:0 Лазић (33.), 2:0 Мишић (53.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Сопренић (Борац), Велагић, Рахман, Врбан (Сарајево).

БОРАЦ: Рачић, Антешевић, Вишекруна, Благојевић, Лајић, Сопренић, Ћулум, Ћусо, Томић (од 49. минута Мишић), Богојевић (од 69. минута Пејаковић), Лазић. Тренер: Милан Озрен.

САРАЈЕВО: Балић, Врбан (од 66. минута Ћутук), Ћосић (од 36. минута Гачановић), Рахман (од 51. минута Авдукић), Јолић, Мехмедовић, Захировић, Бајић (од 36. минута Џанко), Нухановић, Даздаревић (од 66. минута Сојкић), Велагић. Тренер: Борислав Грбавац.

КАДЕТИ

БОРАЦ – САРАЈЕВО 2:3

стријелци: 1:0 Ћорић (3.), 2:0 Петровић (23.), 2:1 Хоџић (30.), 2:2 Терзић (аутогол, 64.), 2:2 Халилагић (68.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 70, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Терзић, Ступар (Борац), Шеховић, Халилагић, Бездроб, Алајмовић, Бабић, Хоџић, Мехић (Сарајево).

БОРАЦ: Јуркас, Соколић, Ступар, Терзић, Ћорић, Деспот (од 79. минута Врховац), Петровић, Марчетић, Ђудуровић (од 57. минута Ћетојевић), Мишић (од 79. минута Смиљанић), Стојичић (од 69. минута Шикањић). Тренер: Бојан Пузигаћа.

САРАЈЕВО: Мехић, Алајмовић, Хоџић, Мердић, Чахут (од 46. минута Бездроб), Ботић (од 63. минута Ђукановић), Суљић (од 46. минута Бабић), Халилагић, Шетић (од 46. минута Баховић), Шеховић, Бајровић (од 63. минута Косо). Тренер: Мухамед Џакмић.