Пионири савладали Жељезничар голом у посљедњем минуту!

Пионири Борца стигли су до побједе над Жељезничаром у посљедњем минуту!

У дербију играном у Бањалуци, црвено-плави су дошли до предности у шестом минуту голом Луке Томића.

Изједначио је Џан Јахић након четири минута игре у другом полувремену, да би у 70. минуту, када се већ очекивао крај меча, гостујућу мрежу затресао Давид Благојевић и донио велику побједу.

Кадети су истим резултатом поражени, умањивши заостатак од два гола у првом минуту надокнаде другог полувремена, када је властиту мрежу затресао Бакир Карић.

Претходно су за тим са Грбавице погађали Златан Зеничанин у 11. и Ернад Бабалук у 26. минуту.

Након 16 одиграних утакмица, Борчеви пионири заузимају друго мјесто са 39 бодова, четири мање од лидера Сарајева. Кадети су шестопласирани са 25.

ПИОНИРИ

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 2:1

стријелци: 1:0 Томић (6.), 1:1 Јахић (39.), 2:1 Благојевић (70.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Немања Шестић (Бањалука), жути картони: тренер Озрен, Благојевић (Борац), тренер Дервиши (Жељезничар).

БОРАЦ: Рачић, Антешевић, Вишекруна, Кецман, Лајић, Ћусо, Ћулум, Н. Благојевић, Томић (од 62. минута Д. Благојевић), Богојевић (од 39. минута Мишић), Лазић (од 66. минута Пејаковић). Тренер: Милан Озрен.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Салијевић, Гавриловић, Софтић, Јахић, Омербашић (од 68. минута Ковач), Вишњић, Грбић (од 36. минута Бајровић), Келменди, Мишовић (од 68. минута Перван), Жмирић, Слањанкић. Тренер: Адмир Дервиши.

КАДЕТИ

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 1:2

стријелци: 0:1 Зеничанин (11.), 0:2 Бабалук (26.), 1:2 Карић (аутогол, 90+1.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: Врховац, Деспот (Борац), Арбиња, Дугић, Карић (Жељезничар).

БОРАЦ: Јуркас, Соколић, Терзић (од 70. минута Ћетојевић), Деспот, Благојевић (од 46. минута Врховац), Мишић (од 46. минута Ђајић), Стрика, Марчетић, Ћорић, Петровић, Стојичић (од 46. минута Шикањић). Тренер: Бојан Пузигаћа.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Душкај, Шемдин, Баримац, Саџак, Бабић, Шабић, Бабалук, Арбиња, Дугић, Зеничанин, Хасанић (од 85. минута Карић). Тренер: Фадил Жерић.