Пионири савладали Вележ и пришли Сарајеву на бод заостатка

Пионири Борца тријумфовали су на помоћном терену стадиона ”Рођени” над Вележом резултатом 0:2 у заосталом мечу другог кола Елитне лиге.

Та побједа, али и пораз Сарајева од Жељезничара (1:0) у вјечитом дербију, учинили су да разлика између првопласираног Сарајева и другопласираног Борца пет кола прије краја првенства буде само један бод (Сарајево 63, Борац 62).

Водећи гол за црвено-плаве постигао је Никша Благојевић у 16. минуту, док је коначан резултат поставио Павле Ћусо у 46. минуту.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Н. Благојевић (16.), 0:2 Ћусо (46.), стадион: помоћни терен стадиона ”Рођени”, гледалаца: 50, судија: Марио Пејић (Груде), жути картони: Миљановић, Ћумурија, Ребац (Вележ),

ВЕЛЕЖ: Матараџић, Хусић (од 48. минута Шкаљић), Ћурић, Миљановић, Јеловац, Ножић (од 29. минута Бехрам), Аџагић (од 48. минута Пајевић), Ребац, Володер (од 55. минута Рамић), Ћумурија, Атајић (од 53. минута Ђулиман). Тренер: Ален Пајић.

БОРАЦ: Рачић, Антешевић, Лајић, Кецман, Н. Благојевић, Ћулум (од 70. минута Пејаковић), Брешо, Д. Благојевић (од 68. минута Мишић), Богојевић (од 44. минута Поповић), Вишекруна (од 12. минута Лазић), Ћусо. Тренер: Милан Озрен.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 3:0

стријелци: 1:0 Јогуновић (45.), 2:0 Куко (51.), 3:0 Јогуновић (77.), стадион: помоћни терен стадиона ”Рођени”, гледалаца: 50, судија: Денис Лимов (Габела), жути картони: Мехић, Ђулиман, Тиро, Бешић (Вележ), Ћорић, Ђајић, Шикањић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Тиквеша, Мехић, Бјелајац, Јогуновић, Џиновић, Шкаљић (од 58. минута Џанан), Бешић (од 86. минута Хусић), Ђулиман, Кулаглић (од 86. минута Пандур), Куко (од 64. минута Тиро), Караџа. Тренер: Алдин Каметовић.

БОРАЦ: Јуркас, Соколић, Бурњаковић, Стојичић, Стрика (од 78. минута Шикањић), Ћетојевић, Петровић, Пејић (од 78. минута Ивановић), Ђајић, Ћорић, Врховац. Тренер: Бојан Пузигаћа.