Пионири ремизирали са Зрињским без погодака, први пораз кадета у сезони

Пионири Борца ремизирали су без погодака са Зрињским у заосталој утакмици петог кола Премијер лиге БиХ.

Кадети су, са друге стране, уписали први пораз у сезони, изгубивши резултатом 4:2, а голове за наш тим постизали су Саво Шушић у 10. и Кристијан Јанковић у 64. минуту.

Пионири су након осам утакмица на трећем мјесту уз 18 бодова (5-3-0), а осим њих, ниједан пораз у сезони нема ни Тузла Цитy.

Кадети су, послије првог пораза, другопласирани уз 19 бодова, два мање од лидера Сарајева, које има и утакмицу мање од црвено-плавих.

У наредном, деветом колу Борац ће гостовати Широком Бријегу.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 0:0

стадион: Под Бијелим бријегом, гледалаца: 100, судија: Горан Колобара (Мостар), жути картони: – .

ЗРИЊСКИ: Богдан, Вучић, Шего, Васиљ (од 70. минута Чарапина), Сесар, Цвитковић, Пехар (од 62. минута Вучић), Павловић (од 68. минута Рајич), Шакота, Игнатков, Араповић (од 55. минута Микулић). Тренер: Дубравко Орловић.

БОРАЦ: Јуркас, Мишић (од 58. минута Шећербеговић), Балаћ, Терзић, Максимовић, Ћорић, Мићић, Петровић (од 70. минута Кнежевић), Џевахирић, Ђудуровић, Врсајковић (од 44. минута Благојевић). Тренер: Милан Озрен.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 4:2

стријелци: 0:1 Шушић (10.), 1:1 Остојић (16.), 2:1 Главина (41.), 3:1 Цвитковић (57.), 3:2 Јанковић (64.), 4:2 Цвитковић (87.), стадион: Под Бијелим бријегом, гледалаца: 100, судија: Марио Пејић (Груде), жути картони: Шилић (Зрињски), Сарић (Борац).

ЗРИЊСКИ: Брадвица, Ботић, Бошњак, Козина, Карачић, Тустоња, Новак (од 46. минута Цвитковић), Мартиновић (од 46. минута Шилић), Главина (од 84. минута Иванковић), Остојић (од 80. минута Бадров), Шуњић. Тренер: Драган Перић.

БОРАЦ: Николић, Пеуља (од 58. минута Врањеш), Рендић, Макарић, Шушић, Плавшић, Сарић, Богданић, Самарџија (од 85. минута Стрика), Дивљак (од 58. минута Јанковић (од 79. минута Ђајић), Делкић (од 58. минута Ковачевић). Тренер: Предраг Мајкић.