Пионири ремизирали са Широким Бријегом, пораз кадета

Пионири Борца ремизирали су без погодака са Широким Бријегом у заосталој утакмици 12. кола Премијер лиге БиХ.

Био је то претпосљедњи јесењи премијерлигашки меч за црвено-плаве, који су након овог ремија на петом мјесту са 38 бодова, а у најбољем случају на крају полусезоне могу да буду на трећој позицији, на којој се тренутно налази Вележ са бодом више.

Кадети су у свом мечу поражени резултатом 4:2, а до предности је први стигао тим Широког Бријега, голом Луке Вукоје у 2. минуту, док је 12 минута касније властиту мрежу затресао Домагој Шаравања за 1:1.

Прије одласка на одмор, Широкобријежани су поново стекли плус, поготком Николе Марића, да би у интервалу од 59. до 63. минута постигли два гола (Вукоја и Шаравања), чиме су практично преломили овај меч, до чијег краја је Огњен Ђерман голом у 79. минуту само ублажио Борчев пораз.

Кадети су послије овог пораза на другом мјесту са 38 бодова, седам мање од лидера, Зрињског.

Прије тимске паузе, Борчеви пионири и кадети ће гостовати Тузла ситију, а ови мечеви заказани су за недјељу у 11.30 и 13.30 часова.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 0:0

стадион: СЦ Муса-Карачић, гледалаца: 20, судија: Маријо Бакула (Посушје), жути картони: Галић (Широки Бријег), Голић, Терзић (Борац), црвени картони: Драган Предојевић (Борац, 38. минут).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Џамбо, Зељко, Остојић, Спајић, Иванковић, Томић, Галић (од 70+1. минута Бараћ), Гојсиловић, Траванчић, Лукић, Хркаћ (од 54. минута Колобарић). Тренер: Далибор Кожул.

БОРАЦ: Бобар, Нежић, Кецман, Предојевић, Станимировић, Тешић, Пејаковић, Савановић (од 60. минута Бркић), Голић, Терзић, Топић (од 36. минута Марјановић). Тренер: Асмир Авдукић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 4:2

стријелци: 1:0 Вукоја (2.), 1:1 Шаравања (аутогол, 14.), 2:1 Марић (25.), 3:1 Вукоја (59.), 4:1 Шаравања (63.), 4:2 Ђерман (79.), стадион: СЦ Муса-Карачић, гледалаца: 20, судија: Драго Табак (Томиславград), жути картони: Алпеза (Широки Бријег),

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Галић, Шаравања, Солдо, Хркаћ, К. Бошњак, Јелић, Вукоја (од 68. минута Јелчић), Медић (од 78. минута М. Бошњак), Марић (од 68. минута И. Бошњак), Спајић (од 68. минута Скоко), Краљевић (од 74. минута Алпеза). Тренер: Владо Хркаћ.

БОРАЦ: Рачић (од 65. минута Бабић), Ср. Мишић (од 46. минута Лајић), Вишекруна (од 76. минута Балаћ), Ћусо (од 46. минута Антешевић), Благојевић, Ћорић, Ћулум, Ђудуровић (од 55. минута Богојевић), Павковић (од 65. минута Врсајковић), Пејић, Лазић (од 46. минута Ђерман). Тренер: Милан Озрен.