Пионири послије преокрета савладали Радник, кадети за побједу погађали на старту првог и крају другог полувремена

Пионири и кадети Борца забиљежили су овог викенда тријумфе над Радником у оквиру 18. кола Премијер лиге БиХ.

Млађа такмичарска селекција побиједила је Бијељинце након преокрета резултатом 1:3, захваљујући, прије свега, троструком стријелцу Фарису Џевахирићу, који је два од три поготка постигао у посљедњих осам минута утакмице.

Кадети су уписали тријумф резултатом 2:0, уз поготке Луке Дивљака у петом и Филипа Сарића у 82. минуту.

Пионири су након 17 утакмица на првом мјесту уз 40 бодова, док су кадети на трећем уз 36.

У наредној рунди, Борчеве омладинце очекује гостовање Слободи.

БОРАЦ – РАДНИК 3:1

стријелци: 0:1 Милановић (32.), 1:1 Џевахирић (36.), 2:1 Џевахирић (62.), 3:1 Џевахирић (69.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Немања Шестић (Бањалука), жути картони: тренер Милан Озрен (Борац).

БОРАЦ: Јуркас (од 36. минута Корићанац), Мишић, Балаћ (од 49. минута Јовановић), Максимовић, Благојевић, Ћорић, Мићић, Кнежевић (од 36. минута Шећербеговић), Џевахирић, Петровић, Павковић. Тренер: Милан Озрен.

РАДНИК: Тукић, Бенцун (од 62. минута Перковић), Шарић, Панџић (од 68. минута Јосиповић), Милановић, Ћосић, Милетић, Пантић, Јовановић (од 68. минута Станојловић), Савић (од 47. минута Васиљевић), Ђукић. Тренер: Далибор Капикул.

БОРАЦ – РАДНИК 2:0

стријелци: 1:0 Дивљак (5.), 2:0 Сарић (82.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: Рендић, Плавшић, Стојичић (Борац), Радовановић (Радник).

БОРАЦ: Берендика, Рендић (од 46. минута Пеуља), Врањеш, Макарић, Шушић, Ковачевић (од 57. минута Стојичић), Плавшић, Ђајић (од 69. минута Марчетић), Самарџија, Дивљак (од 79. минута Ковљенић), Сарић (од 86. минута Миздрак). Тренер: Предраг Мајкић.

РАДНИК: Тодоровић, Суљић, Радовановић, Максимовић, Андрић, Савичић, Лошић, Лукић, Васић, Крстић, Илић (од 88. минута Поповић). Тренер: Огњен Суботић.