Пионири поражени од Жељезничара, кадети поново одиграли 2:2

Пионирска селекција Борца уписала је други пораз у Премијер лиги БиХ изгубивши у Бањалуци од сарајевског Жељезничара резултатом 1:3.

Већ након 23 минута, црвено-плави су били два корака иза Сарајлија – погађали су Нихад Баримац и Златан Зеничанин. У 46. минуту, играчи Милана Озрена вратили су неизвјесност у гол Андреја Мићића, али је све, кад је у питању коначан исход, било јасно кад је у другом минуту надокнаде другог дијела црвено-плаву мрежу затресао Харун Саџак.

Кадети су друго коло заредом одиграли 2:2. За разлику од меча са Слободом у Тузли, кад су губили 2:0, овог пута су два пута били у резултатском заостатку и на крају успјели да дођу до једног бода.

Тим са Грбавице је повео у 40. минуту поготком Неримана Кочевића, а Борац је у егал, мајсторским голом са дистанце, вратио Михајло Мариновић. Друга два гола на овом мечу постигнута су са ”креча” – прво је Кочевић постигао други гол у 64. минуту, док је једанаестерац, осам минута касније, материјализовао и Вукашин Даничић.

Након непотпуне три рунде, Борчеви пионири су на седмом мјесту на табели уз три бода, док су кадети четвртопласирани и тренутно имају пет бодова.

У наредном колу, Борац ће гостовати Зрињском.

Пионири

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 1:3

стријелци: 0:1 Баримац (7.), 0.2 Зеничанин (23.), 1:2 Мићић (46.), 1:3 Саџак (70+2), стадион: помоћни терен Градског стадиона, без присуства гледалаца, судија: Александар Раилић (Дервента), жути картони: Мршо, Баримац (Жељезничар).

БОРАЦ: Кузмић, Симић, Штрбац (од 36. минута Сарић), Шикањић, Деспот, Гајић (од 36. минута Благојевић), Мићић, Стојичић, (од 57. минута Соколић), Маркочевић, Шешлак (од 36. минута Џајић), Ботић. Тренер: Милан Озрен.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Душкај, Шемдин, Баримац, Тараба (од 57. минута Маља), Куловац (од 70+1. минута Камберовић), Саџак, Карић (од 44. минута Мршо), Буљугија (од 64. минута Гујић), Шабић, Дугић, Зеничанин (од 36. минута Пуљић). Тренер: Адмир Дервиши.

Кадети

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 2:2

стријелци: 0:1 Кочевић (40.), 1:1 Мариновић (44.), 1:2 Кочевић (пенал, 64.), 2:2 Даничић (пенал, 72.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, без присуства гледалаца, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Ћебић, Дрча, Дамјанић, Шушић (Борац), Кобашевић, Бучан, Рамић (Жељезничар), црвени картон: Ајдин Кобашевић (Жељезничар, 71. минут).

БОРАЦ: Војводић, Босанчић, Мариновић (од 81. минута Рендић), Дрча, Шушић (од 88. минута Моцоња), Ћебић, Николић (од 56. минута Бабић), Бркић, Даничић, Јотић (од 79. минута Делкић), Плавшић (од 65. минута Дамјанић). Тренер: Предраг Мајкић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Бјелица, Дурић (од 81. минута Хусић), Бучан, Пашић, Кобашевић, Хаџиавдић, Сердаревић (од 65. минута Хаџић), Каришик, Рамић (од 74. минута Берберовић Малкочевић), Кочевић (од 78. минута Јагањац), Хркало (од 87. минута Пирић). Тренер: Јасмин Нухановић.