Пионири надиграли ”рођене” за останак на првом мјесту, кадети све ријешили за три минута

Пионири и кадети Борца тријумфовали су над одговарајућим селекцијама Вележа у оквиру 21. кола Премијер лиге БиХ.

Тим којим командује Милан Озрен савладао је ”рођене” резултатом 3:0 и тако наставио ”мртву” трку са Сарајевом за освајање титуле шампиона БиХ. Повео је црвено-плави тим у 26. минуту поготком Никше Благојевића, предност је удуплао у 53. минуту преко Јована Ћулума, да би коначних 3:0 поставио Павле Павковић у 62. минуту.

Кадети су уписали побједу резултатом 4:2, а већ у четвртом минуту се затресла мрежа Вележа, чијег голмана Мирзу Пајића је матирао Драган Пејић. Омар Куко је у 25. минуту погодио за 1:1 што је био резултат којим се отишло на одмор, да би након тога Борац фуриозним стартом другог полувремена практично отклонио дилеме око исхода.

Прво је Пејић у 49. минуту постигао свој други гол, само минут касније прецизан је био и Сергеј Стрика, док је у 52. минуту мрежу Мостараца погодио и Павле Ђајић.

Вележ је у 55. минуту имао прилику да са ”бијеле тачке” смањи минус, али је Кенан Ђулиман био непрецизан, али у чему нису успјели тада, јесу шест минута касније, када је голом Амара Милака постављено коначних 4:2.

У наредном колу Борчеви омладинци ће гостовати Тузла ситију.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 3:0

стријелци: 1:0 Благојевић (26.), 2:0 Ћулум (53.), 3:0 Павковић (62.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Матараџић, Миљановић (Вележ).

БОРАЦ: Рачић, Антешевић, Вишекруна, Балаћ, Благојевић, Сопренић, Ћулум (од 65. минута Поповић), Ћусо (од 50. минута Мишић), Ристовић (од 43. минута Благојевић), Богојевић (од 43. минута Брешо), Лазић (од 43. минута Павковић). Тренер: Милан Озрен.

ВЕЛЕЖ: Матараџић, Јеловац, Хусић, Ћумурија, Л. Бехрам (од 45. минута А. Бехрам), Миљановић, Тиро (од 57. минута Чуљак), Атајић, Пајевић (од 36. минута Володер), Ребац (од 60. минута Шкаљић), Рамић (од 36. минута Ђулиман). Тренер: Ален Пајић.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 4:2

стријелци: 1:0 Пејић (4.), 1:1 Куко (25.), 2:1 Пејић (49.), 3:1 Стрика (50.), 4:1 Ђајић (52.), 4:2 Милак (61.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Ћорић (Борац), Бјелавац, Бешић, Мехић, Ђулиман, Милак (Вележ).

БОРАЦ: Бојандић, Ћорић (од 87. минута Ботић), Стрика (од 76. минута Шикањић), Ћетојевић (од 65. минута Ђудуровић), Петровић, Пејић, Ђајић (од 65. минута Мишић), Ћетковић (од 87. минута Врховац), Деспот, Терзић, Стојичић. Тренер: Бојан Пузигаћа.

ВЕЛЕЖ: Пајић, Нухановић (од 83. минута Љељак), Мехић, Бјелавац, Караџа (од 76. минута Зекић), Бешић, Џиновић, Шкаљић (од 51. минута Кулаглић), Милак, Ђулиман, Куко. Тренер: Алдин Каметовић.