Пионири на другом мјесту пред меч сезоне: Црвено-плави испустили тријумф над Жељезничаром у посљедњим секундама

Пионири Борца ремизирали су у Сарајеву са екипом Жељезничара резултатом 2:2 и тако пропустили прилику да два кола прије краја првенства, а пред дерби против Сарајева у Бањалуци, остану на првом мјесту у Елитној лиги.

Црвено-плави су два пута били у предности, али нису успјели да стигну до три бода. На крају, Жељезничар је у четвртом минуту надокнаде другог полувремена постигао гол за 2:2 преко Џана Јахића и оставио Борац на другој позицији, али са истим бројем бодова као и бордо тим (72).

Меч са Сарајевом, који би могао да дадне одговор на питање ко ће бити нови пионирски шампион БиХ, играће се 20. маја у 12.00 часова на помоћном терену Градског стадиона.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 2:2

стријелци: 0:1 Лазић (16.), 1:1 Јахић (17.), 1:2 Пејаковић (58.), 2:2 Јахић (70+4.), стадион: СЦ Халиловићи, гледалаца: 30, судија: Марко Домазет (Источна Илиџа), жути картони: тренер Дервиши, Слањанкић (Жељезничар), Благојевић, Рачић, Пејаковић (Борац), црвени картони: тренер Адмир Дервиши (Жељезничар, 58. минут), Давид Благојевић (Борац, 57. минут).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Салијевић, Бајровић, Гавриловић, Јахић, Вишњић (од 52. минута Перван), Грбић, Карић (од 49. минута Рахман), Келменди, Жмирић, Слањанкић, Ковач (од 57. минута Рахић). Тренер: Адмир Дервиши.

БОРАЦ: Рачић, Лајић, Балаћ (од 36. минута Мишић), Кецман, Н. Благојевић, Сопренић, Ћулум, Ћусо, Д. Благојевић, Богојевић (од 36. минута Пејаковић), Лазић (од 55. минута Антешевић). Тренер: Милан Озрен.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 5:0

стријелци: 1:0 Шемдин (3.), 2:0 Зеничанин (6.), 3:0 Зеничанин (8.), 4:0 Фочо (75.), 5:0 Голетић (78.), стадион: СЦ Халиловићи, гледалаца: 30, судија: Никола Тешановић (Источно Ново Сарајево), жути картони:

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Душкај, Шемдин, Баримац, Саџак, Бабић, Џебо (од 64. минута Колић), Шабић, Бабалук (од 58. минута Куловац), Фочо, Зеничанин (од 58. минута Голетић), Хасанић (од 73. минута Гагула). Тренер: Фадил Жерић.

БОРАЦ: Милановић, Соколић (од 74. минута Ковачевић), Ћорић, Шикањић (од 74. минута Ср. Мишић), Ћетојевић, Петровић (од 85. минута Врсајковић), Пејић, Ђајић (од 85. минута Ботић), Си. Мишић (од 77. минута Ћетковић), Терзић, Стојичић. Тренер: Бојан Пузигаћа.