Пионири лако против Тузлака, Кристијан Јанковић у посљедњим тренуцима одвео кадете до побједе

Пионири и кадети Борца успјешно су апсолвирали препреку звану Тузла City у оквиру осмог кола омладинске Премијер лиге БиХ.

Млађа од ове двије селекције лако је одрадила посао на стадиону ”Баре” уписавши побједу резултатом 0:3, уз два гола Огњена Шешлака, док је један погодак, други, био дјело Алексе Деспота.

Био је то, иначе, први тријумф пионира још од првог кола и окршаја са екипом Младости, коју су такође савладали резултатом 0:3.

Њихови старији другари забиљежили су данас четврти везани тријумф – и то поготком у судијској надокнади другог дијела.

Повели су ”црвено-плави” у трећем минуту голом Василија Јотића, изједначио је Адин Ковачевић у 73, али да сва три бода крену пут Бањалуке, побринуо се Кристијан Јанковић голом у 91. минуту, односно само четири минута након што је ушао у игру.

Кадети су у овом тренутку на осмом мјесту са исто толико бодова, док су кадети на другој позицији са 17, два мање од лидера Зрињског.

У наредном колу, у Бањалуку долази сарајевски Олимпик.

Пионири

ТУЗЛА CITY – БОРАЦ 0:3

стријелци: 0:1 Шешлак (23.), 0:2 Деспот (35+1.), 0:3 Шешлак (46.), стадион: Баре, без присуства гледалаца, судија: Бојан Митровић (Бијељина), жути картони: Зукић, Омербеговић, Јахић, Ђукановић (Тузла City), Деспот, Стрика, Џајић (Борац), црвени картони: Ибрахим Турсуновић (Тузла City, 47. минут), Сергеј Стрика (Борац, 57. минут).

ТУЗЛА CITY: Рахмановић (од 36. минута Малкић), Јогунчић (од 36. минута Хамзабеговић), Ђукановић, Зукић (од 53. минута А. Бешић), Турсуновић, Омербеговић (од 53. минута Дедић), М. Бешић, Ћивић, Ибришимовић, Икановић, Јахић (од 49. минута Хаџић). Тренер: Јасмин Морањкић.

БОРАЦ: Берендика, Шикањић, Ботић, Татић, Деспот, Симић (од 65. минута Ковачевић), Мићић (од 57. минута Ћорић), Стрика, Маркочевић (од 68. минута Сарић), Стојичић (од 49. минута Џајић), Шешлак (од 61. минута Мишић). Тренер: Милан Озрен.

Кадети

ТУЗЛА CITY – БОРАЦ 1:2

стријелци: 0:1 Јотић (3.), 1:1 Ковачевић (74.), 1:2 Јанковић (90+1.), стадион: Баре, без присуства гледалаца, судија: Дражен Марић (Бијељина), жути картони: Сејдиновић, Шехић (Тузла City), Јанковић (Борац).

ТУЗЛА CITY: Шпирић, Јахић (од 68. минута Хусејиновић), Џебо, Кешетовић, Рекић (од 53. минута Хусић), Бајрић, Камберовић, Башић (од 68. минута Сакић), Шепаровић (од 60. минута Сејдиновић), Ковачевић (од 89. минута Мујкић), Шехић. Тренер: Ведран Ковачевић.

БОРАЦ: Војводић, Николић (од 53. минута Босанчић), Мариновић, Дрча, Моцоња, Ћебић, Самарџија (од 46. минута Илић), Јотић (од 90+3. минута Делкић), Даничић, Бабић (од 87. минута Јанковић), Плавшић (од 69. минута Сарић). Тренер: Предраг Мајкић.