Пионири и кадети тријумфовали над Тузлацима

Пионири и кадети Борца тријумфовали су над селекцијама Тузла ситија у мечевима 10. кола Премијер лиге БиХ.

Млађа селекција уписала је побједу резултатом 2:0, захваљујући погоцима Милоша Лазића у 8. и Стефана Кретића у 57. минуту, а у овом тренутку Борчеви пионири су на трећем мјесту на табели са 23 бода, три бода мање од лидера Жељезничара и утакмицом мање, коју ће одиграти 22. септембра, када ће им ривал у Мостару бити Вележ.

Кадети су били “распуцани” уписавши тријумф резултатом 5:0, а двоструки стријелац био је Стефан Марчетић (10. и 57. минут). Голеада је почела у првом минуту, када је мрежу Тузлака затресао Вук Ћорић, док су преостала два гола била дјело Ђорђа Бурњаковића (37. минут) и Немање Ћетојевића (83.).

Након десет одиграних утакмица, кадети су на шестом мјесту уз 16 бодова.

БОРАЦ – ТУЗЛА СИТИ 2:0

стријелци: 1:0 Лазић (8.), 2:0 Кретић (57.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Немања Шестић (Бањалука), жути картони: Синановић, Османовић (Тузла сити).

БОРАЦ: Рачић (од 36. минута Громила), Антешевић, Балаћ, Кецман, Лајић, Ћусо, Лазић (од 67. минута Вишекруна), Кретић, Ристовић (од 54. минута Благојевић), Богојевић (од 48. минута Сопренић), Јањић (од 40. минута Ћулум). Тренер: Милан Озрен.

ТУЗЛА СИТИ: Мулалић, Џинић (од 40. минута С. Чорхоџић), Џомбић, Чирак, Окановић, Хоџић, А. Сејдиновић (од 60. минута С. Сејдиновић), Мујкић, Османовић (од 52. минута Џафић), Хусовић (од 40. минута Б. Чорхоџић), Синановић (од 40. минута Мердановић). Тренер: Емир Брзовић.

БОРАЦ – ТУЗЛА СИТИ 5:0

стријелци: 1:0 Ћорић (1.), 2:0 Марчетић (10.), 3:0 Бурњаковић (34.), 4:0 Марчетић (57.), 5:0 Ћетојевић (83.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Ступар (Борац).

БОРАЦ: Јуркас, Соколић (од 80. минута Деспот), Ступар, Терзић, Бурњаковић (од 70. минута Врховац), Ћорић, Петровић, Ђајић (од 56. минута Ђудуровић), Пејић, Марчетић (од 60. минута Ћетојевић), Стојичић (од 63. минута Стрика). Тренер: Бојан Пузигаћа.

ТУЗЛА СИТИ: Ибрић, Зукић (од 53. минута Салиховић), Јогунчић, Гарчевић, Сарајлић, Јахић (од 72. минута Ћивић), Ибришимовић, Хаџић (од 72. минута Незировић), Хамзабеговић (од 76. минута Зендели), Азабагић, Хусејнефендић (од 62. минута Бошњаковић). Тренер: Ведран Ковачевић.