Пионири и кадети тријумфално кроз Добој

Пионирска и кадетска селекција Борца укњижиле су нове побједе у Премијер лиги БиХ.

Млађа екипа је тријумфовала у Добоју над Слогом резултатом 2:4 и задржала максималну успјешност након четири кола, док су кадети уписали побједу резултатом 1:4, што им је трећи тријумф у четири рунде.

Вељко Савановић у 4, Василије Вујиновић у 23. и Андреј Јовановић у 29. минуту трасирали су пут ка побједи. Четири минута прије одласка на одмор предност Борца је смањио Аднан Ћорић, након шест минута игре у наставку поентирао је капитен Борца Матеј Декет, док је коначних 2:4 поставио Александар Шарчевић у 47. минуту.

У дуелу кадета два тима, сви голови постигнути су у првом полувремену. Почело је поготком Вукашина Гостимировића у другом минуту, а наставило се погоцима Косте Ђудуровића у 10, Вука Ћорића у 20. и Никше Благојевића у 32. минуту, за 0:4, док је почасни гол за госте постигао Салим Хаџић пет минута прије одласка на одмор.

У наредној рунди, Борац ће бити домаћин Звијезди 09.

СЛОГА – БОРАЦ 2:4

стријелци: 0:1 Савановић (4.), 0:2 Вујиновић (23.), 0:3 Јовановић (29.), 1:3 Ћорић (31.), 1:4 Декет (41.), 2:4 Шарчевић (47.), стадион: помоћни терен стадиона ”Луке”, гледалаца: 100, судија: Немања Пилиповић (Приједор), жути картони: Ковачевић, Цвијановић (Слога), Станимировић, Бркић, Кецман (Борац).

СЛОГА: Савић (од 36. минута Делић), Станковић (од 57. минута Божић), Крајина (од 36. минута Тодоровић), Коњић, Авдагић (од 57. минута Гојић), Субашић (од 36. минута Дујаковић), Ћорић (од 57. минута Шукурма), Шарчевић, Стјепановић (од 12. минута Цвијановић), Радић, Ковачевић. Тренер: Саво Михајловић.

БОРАЦ: Бобар, Нежић, Кецман, Предојевић, Тешић (од 49. минута Станимировић), Вујиновић (од 49. минута Вучковац), Декет, Савановић, Јовановић (од 49. минута Марјановић), Голић, Терзић (од 57. минута Бркић). Тренер: Асмир Авдукић.

СЛОГА – БОРАЦ 1:4

стријелци: 0:1 Гостимировић (2.), 0:2 Ђудуровић (10.), 0:3 Ћорић (20.), 0:4 Благојевић (32.), 1:4 Хаџић (40.), стадион: помоћни терен стадиона ”Луке”, гледалаца: 100, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Хаџић, Мујић (Слога), Мишић (Борац).

СЛОГА: Убипариповић (од 76. минута Мулалић), Савић, Малешић (од 68. минута Бабић), Недић, Фатушић, Мујић (од 58. минута Марјановић), Ристић, Турсуновић (од 46. минута Марковић), Сушић (од 58. минута Савић), Курдић (од 68, минута Огрић), Хаџић (од 46. минута Кепић). Тренер: Никола Савић.

БОРАЦ: Јуркас, Мишић, Лајић, Ћетковић, Благојевић (од 58. минута Ћусо), Сопренић, Келеман (од 58. минута Ћулум), Ћорић, Гостимировић (од 76. минута Павковић), Ђудуровић (од 86. минута Балаћ), Пејић (од 86. минута Врсајковић). Тренер: Милан Озрен.