Пионири и кадети нижу побједе: У Бањалуци савладана Звијезда 09

Пионири и кадети Борца наставили су да нижу премијерлигашке побједе.

У шестом колу, на реконструисаној травнатој подлози помоћног терена Градског стадиона у Бањалуци, пионирска селекција је уписала и шести тријумф. Екипа Звијезде 09 савладана је резултатом 2:0, а стријелци за тим Асмира Авдукића били су Алекса Голић у 17. и капитен Матеј Декет у другом минуту надокнаде другог полувремена.

Кадети су теже стигли до побједе, пете у сезони. Од 19. минута су били у заостатку након првог поготка Александра Антонића на овом дуелу. Јован Ћулум (44.) и Вукашин Гостимировић (50.) одвели су Борац до преокрета, који је у 74. минуту ”поништио” Антонић.

У 84. минуту, због два жута картона је искључен тренер Борчевих кадета Милан Озрен, да би пет минута касније Марко Ћетковић матирао противничког голмана Филипа Петровића и сва три бода сачувао у Бањалуци.

Пионири су на првом мјесту на табели и једини су тим без иједног изгубљеног бода, док су кадети другопласирани, уз шест бодова минуса за Зрињским, али и утакмицом мање.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 2:0

стријелци: 1:0 Голић (17.), 2:0 Декет (70+2.), стадион: помоћни терен Градског стадиона у Бањалуци, гледалаца: 50, судија: Марко Ерак (Крупа на Врбасу), жути картони: Тешић, Декет (Борац), Вркеш (Звијезда 09).

БОРАЦ: Бобар, Нежић, Кецман, Станимировић, Тешић (од 65. минута Топић), Вујиновић (од 44. минута Вучковац), Декет, Пејаковић (од 44. минута Марјановић), Савановић, Јовановић, Голић. Тренер: Асмир Авдукић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Лукић (од 65. минута Максимовић), Малешевић (од 65. минута Тодоровић), Остојић (од 65. минута Дугоњић), М. Нешковић, Грујичић, Јовић, Шешлија, Симић (од 44. минута Мандић), Кулашинац (од 44. минута Алексић), Вркеш (од 44. минута Тодић), Р. Нешковић (од 65. минута Ристић). Тренер: Илија Симић.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 3:2

стријелци: 0:1 Антонић (19.), 1:1 Ћулум (44.), 2:1 Гостимировић (50.), 2:2 Антонић (74.), 3:2 Ћетковић (89.), стадион: помоћни терен Градског стадиона у Бањалуци, гледалаца: 50, судија: Немања Давидовић (Приједор), жути картони: Ћулум, Сопренић, Пејић, тренер Озрен, Јуркас, Павковић (Борац), Антонић, Давидовић, Јовић (Звијезда 09), црвени картон: тренер Милан Озрен (Борац, 84. минут).

БОРАЦ: Јуркас, Мишић, Лајић, Ћетковић, Благојевић, Сопренић, Ћулум, Ћорић, Гостимировић, Ђудуровић (од 64. минута Павковић), Пејић. Тренер: Милан Озрен.

ЗВИЈЕЗДА 09: Петровић, Максимовић, Стокановић, Јовић, Бардак (од 61. минута Амиџић), Антонић (од 79. минута Ракић), Давидовић, Богдановић, Кецман (од 61. минута Бојић), Кнежевић, Крстић. Тренер: Саша Крупљанин.

(борац-спорт, фото: ФК Борац – омладинска школа)