Пионири декласирали Слободу у Тузли, на паузу могу као јесењи шампиони!

Пионири Борца декласирали су Слободу у Тузли резултатом 0:6 у заосталој утакмици 16. премијерлигашког кола и задржали прилику да прољећни дио сезоне дочекају на првом мјесту.

Овим тријумфом, црвено-плави су преузели лидерску позицију са 48 бодова, односно два више од Сарајева, које ће у суботу (26. новембар) одиграти свој посљедњи меч полусезоне и то на гостовању Широком Бријегу (заостала утакмица 10. кола).

Кадети су, са друге стране, ремизирали са Тузлацима резултатом 1:1, а наставак сезоне дочекаће на шестом мјесту са 29 бодова.

СЛОБОДА – БОРАЦ 0:6

стријелци: 0:1 Н. Благојевић (26.), 0:2 Ристовић (42.), 0:3 Ћулум (49.), 0:4 Лајић (58.), 0:5 Ћулум (59.), 0:6 Н. Благојевић (69.), стадион: помоћни терен стадиона Тушањ, гледалаца: 70, судија: Дражен Марић (Бијељина), жути картони: Мушановић, Хускић (Слобода), Сопренић (Борац).

СЛОБОДА: Митровић, Бехлиловић, Салиховић, Фејзић, Врабац (од 46. минута Џуздановић), Смајић (од 49. минута Ћосић), Мушановић (од 60. минута Муратбеговић), Ђапо (од 60. минута Акељић), Зукић (од 54. минута Агић), Карић, Хускић. Тренер: Недим Омеровић.

БОРАЦ: Рачић, Лајић, Вишекруна (од 61. минута Балаћ), Кецман, Н. Благојевић, Сопренић, Ћулум, Ћусо, Ристовић (од 58. минута Д. Благојевић), Богојевић (од 58. минута Мишић), Томић (од 36. минута Лазић). Тренер: Милан Озрен.

СЛОБОДА – БОРАЦ 1:1

стријелци: 0:1 Петровић (9.), 1:1 Бегановић (22.), стадион: помоћни терен стадиона Тушањ, гледалаца: 80, судија: Војислав Вуковић (Брчко), жути картони: Чоњић, Хрштић, Милошевић, тренер Карић, Смајић (Слобода).

СЛОБОДА: Смајић, Реџић (од 59. минута Синановић), Хрштић, Милошевић, Бегановић (од 72. минута Абидовић), Чоњић, Дудић, Бешић (од 87. минута Туњић), Омерчевић (од 87. минута Спахић), Геровић (од 87. минута Мушић), Окић. Тренер: Денис Карић.

БОРАЦ: Јуркас, Ботић, Деспот, Терзић, Стрика, Марчетић, Петровић (од 67. минута Шикањић), Мишић, Ђудуровић (од 61. минута Стојичић), Ћорић, Врховац. Тренер: Бојан Пузигаћа.