”Петарда” кадета против Тузлака! Све готово до 18. минута, три гола Синише Ристића

Кадети Борца убједљиво су тријумфовали над Тузла ситијем у оквиру петог кола Елитне лиге БиХ.

Било је 5:2 за наш тим, који је све у овом дуелу завршио за 18 минута, након којих је био у предности од четири гола, прије свега захваљујући троструком стријелцу Синиши Ристићу!

Погађао је Ристић у 5, 10. и 18. минуту, а у раној фази меча на листи стријелаца му се придружио и Вукашин Гостимировић (13.).

Ирфан Кешетовић је у 33. минуту смањио на 4:1, а потом су мреже мировале све до финиша утакмице. Прво је, наиме, Стефан Богојевић повисио на 5:1, док је коначан резултат, голом у 89. минуту, поставио Емрах Мехић.

Кадети Борца су, другу домаћу утакмицу заредом, на загријавање изашли са ликом младог Бањалучанина и навијача црвено-плавих Сергеја Ступара, који је од љета прошле године у коми након саобраћајне несреће. За његово лијечење у Москви потребно је око 350 хиљада конвертибилних марака, а покренут је и хуманитарни број 1413, чијим позивањем донирате 1 КМ за лијечење Сергеја Ступара.

Кадети су се овом побједом учврстили на другом мјесту са 56 бодова, пет мање од лидера Зрињског, а наредне такмичарске обавезе чекају их већ у сриједу (24. април), када ће гостовати Жељезничару у заосталом дуелу пете рунде.

БОРАЦ – ТУЗЛА СИТИ 1:1

стријелци: 1:0 Никола Тешић (50.), 1:1 Маид Омеровић (62.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Андреј Бобар, Павле Нежић, Андреј Вучковац, Драган Предојевић, Никола Тешић (од 54. минута Сергеј Марјановић), Стефан Штрбац, Матеј Декет, Вељко Савановић, Алекса Голић (од 54. минута Милош Бајић), Никола Терзић (од 36. минута Ђорђе Станимировић), Данило Вучковац (од 36. минута Кристијан Зечевић). Тренер: Асмир Авдукић.

ТУЗЛА СИТИ: Дани Ирфан Џака, Алдин Дропић, Ивано Павић, Емин Жигић, Ајдин Бектић (од 36. минута Маид Омеровић), Дино Мујановић, Арслан Акељић (од 60. минута Ивано Николић), Џенан Халиловић, Омар Џуџановић (од 36. минута Елвин Шарић), Лео Ћосић (од 36. минута Маид Синановић), Надин Хрустић (од 69. минута Сергеј Ковачевић). Тренер: Семир Ужичанин.

БОРАЦ – ТУЗЛА СИТИ

стријелци: 1:0 Синиша Ристић (5.), 2:0 Синиша Ристић (10.), 3:0 Вукашин Гостимировић (15.), 4:0 Синиша Ристић (18.), 4:1 Ирфан Кешетовић (33.), 5:1 Стефан Богојевић (87.), 5:2 Емрах Мехић (89.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Рифат Фехрић, Амар Мушановић (Тузла сити).

БОРАЦ: Младен Јуркас, Срђан Мишић, Стефан Вишекруна (од 56. минута Миљан Кецман), Милош Балаћ, Марко Ћетковић, Павле Ћусо (од 80. минута Стефан Богојевић), Вукашин Гостимировић, Дејан Брешо (од 56. минута Јелисије Врсајковић), Вук Ћорић, Огњен Ђерман (од 56. минута Милош Лазић), Синиша Ристић (од 83. минута Сергеј Мишић). Тренер: Игор Мирковић.

ТУЗЛА СИТИ: Рифат Фехрић (од 46. минута Ахмед Хасанагић), Теуфик Хоџић, Алдин Чосић, Селмир Ћеримић (од 65. минута Селмир Чорхоџић), Суад Фехрић, Мирхад Мемић (од 22. минута Синан Хамзић), Семир Сејдиновић (од 80. минута Демир Хамзић), Енсар Карић (од 80. минута Емил Делић), Амар Мушановић (од 46. минута Белмир Чорхоџић), Ирфан Кешетовић (од 80. минута Мешан Хасановић), Емрах Мехић. Тренер: Емир Брзовић.