”Петарда” Борчевих јуниора – Широки Бријег надигран у Бањалуци!

Нису успјели јуниори Борца да тријумфују у дуелима са Жељезничаром (2:2) и Сарајевом (3:0) – али су зато ”бијес искалили” на играчима Широког Бријега, који су Бањалуку напустили уз пет лопти у мрежи (5:2)!

Био је то први тријумф црвено-плавих у новој сезони, а водећи гол постигао је Срђан Беук већ у 4. минуту. Само седам минута касније, Мислав Петровић је изједначио, али је Борац до одласка на одмор ипак успио да стекне предност другим поготком Беука (24.).

Три минута игре у другом полувремену била су потребна Борцу да повећа предност. Учинио је то некадашњи члан Зрињског и Широког Бријега Винко Жуљевић, да би резултатску неизвјесност, у 61. минуту, вратио Матеј Гашпар.

Међутим, за само осам минута, Борац је сломио ривала – прво је у 68. минуту гол за 4:2 постигао Сергеј Дамјанић, да би судбину тима са ”Пецаре” запечатио Филип Сарић.

У наредном колу, Борац ће гостовати Звијезди 09.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 5:2

стријелци: 1:0 Беук (4.), 1:1 Петровић (11.), 2:1 Беук (24.), 3:1 Жуљевић (48.), 3:2 Гашпар (61.), 4:2 Дамјанић (68.), 5:2 Сарић (76.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Дамјанић, Макарић (Борац), тренер Иванковић (Широки Бријег).

БОРАЦ: Војводић, Рендић (од 46. минута Шушић), Моцоња, Макарић, Жуљевић, Николић, Беук, Дамјанић (од 85. минута Цвјетановић), Стјепановић (од 46. минута Радовић), Самарџија (од 63. минута Сарић), Богданић (од 78. минута Ковачевић). Тренер: Зоран Драгишић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Делић, Слишко, Иванковић (од 63. минута Слишковић), Медић, Зубац, Бајкуша (од 63. минута Муса), Ф. Матић (од 81. минута Сушац), Коленда (од 68. минута Чуле), Петровић, М. Матић, Гашпар (од 81. минута Ћорлука). Тренер: Јуре Иванковић.