Пао је и Вележ, Борац 6 од 6 на Градском за прво мјесто!

Шест утакмица – шест побједа и гол-разлика +15 (16:1), то је учинак на Градском стадиону уз који Борац одлази на другу првенствену паузу!

Црвено-плави су вечерас у Платоновој улици савладали мостарски Вележ резултатом 2:0, па ће преноћити на првом мјесту уз 21 бод, један више од Сарајева које има двије утакмице мање (једну, против Зрињског, одиграће сутра у Мостару).

Велике проблеме правио је Вележ изабраницима Владе Јагодића током првог полувремена. Тешко су Бањалучани долазили до жељене игре, тешко стварали шансе, а онда је, практично, 51. минут меча преокренуо ствари на терену…

Тада је због ударања Марка Јовановића други жути картон показан Бразилцу Брандау, Вележ је остао са десет играча, што је Борац искористио и уз два поготка до краја меча задржао максималну успјешност у граду на Врбасу.

Прво је Закарић постигао пети гол у сезони након центаршута Ђорђа Ћосића, да би у смирај утакмице мрежу ”рођених” затресао и бразилски штопер Даглас Круз, постигавши дебитантски гол у званичним утакмицама за наш тим.

Сада слиједи двоседмична пауза, током које ће Борац сазнати име противника у осмини финала Купа БиХ (жријеб у уторак), након чега Јагодићевом тиму слиједе три гостовања – Раднику, Младости и Слободи.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 2:0

стријелци: 1:0 Закарић (60.), 2:0 Круз (87.), стадион: Градски, без присуства гледалаца, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Бртан (Борац), Цвијановић, Брандао, Зељковић (Вележ), црвени картон: Брандао (Вележ, 51. минут).

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Зиљкић (од 89. минута Георгиев), Ћосић, Дујаковић, Војновић, Бртан (од 84. минута Круз), Лукић (од 46. минута Марковић), Врањеш (од 89. минута Кајкут), Милојевић, Закарић. Тренер: Владо Јагодић.

ВЕЛЕЖ: Бобић, Звонић (од 81. минута Мулић), Бихорац, Зељковић, Пршеш, Ћосић (од 88. минута Овчина), Цвијановић, Брандао, Осмић (од 81. минута Алагић), Фереира (од 73. минута Анђушић), Чивић. Тренер: Феђа Дудић.