Кошарка

Пад у трећој дионици резултирао поразом

Кошаркаши СКК Борац 1947 поражени су данас у дворани Ненад Баштинац у Александровцу од екипе Лијевча резултатом 87:65 у утакмици трећег кола Друге лиге Републике Српске (запад). Црвено-плавима је ово други лигашки пораз (први уписан прошлог викенда у мечу са екипом Младост Bulldogs), док је клуб из Нове Тополе стигао до друге побједе.

Солидно је наш тим одиграо првих 20 минута; већ у првој десетоминутној дионици стечена је двоцифрена предност (10:21), на прву двоминутну паузу се отишло при плусу од седам поена, СКК Борац 1947 је контролисао резултат и већим дијелом другог квартала (18:28, 22:30, 26:35), да би у финишу првог дијела домаћи поенима Маџарића и Суботића смањили заостатак и на 15-минутни одмор отишли при минималном минусу.

Ниво игре кошаркаша СКК Борац драстично је пао у другом полувремену; изостала је, прије свега, агресивност у одбрани што су домаћи знали да казне и ријеше тај период резултатом 32:15 за предност од 16 поена пред посљедњих десет минута, што је, испоставило се на крају, био довољан капитал да се утакмица приведе крају.

У домаћој екипи најефикаснији је са 24 поена био Никола Мићић, Душко Миљевић је постигао 16, капитен Драган Суботић 14, Ведран Хасанбеговић је крај свог имена уписао 12 поена, а Бојан Савић 11. У нашем тиму једини кошаркаш са двоцифреним број поена био је Алекса Савић (11), док су 9 поена постигла три играча: Милан Попржен, Никола Гајић и Матеј Милојевић.

Наредну утакмицу кошаркаши СКК Борац 1947 одиграће у недјељу, 25. новембра, када ће са почетком у 18 часова, у дворани Обилићево, у градском дербију одмјерити снаге са екипом Рукија.

ЛИЈЕВЧЕ – СКК БОРАЦ 1947 87:65

(14:21, 22:16, 32:15, 19:13)

дворана: Ненад Баштинац, гледалаца: 30, судије: Бранислав Вранковић, Александар Први Вуруна и Милан Даниловић.

ЛИЈЕВЧЕ: Шобота, Миљевић 16, Јовић, Мићић 24, Суботић 14, Добрић, Вицановић 1, Савић 11, Хасанбеговић 12, Маџарић 9.

СКК БОРАЦ 1947: Шарић 6, Продановић 6, Милојевић 9, Трнинић 2, Савић 11, Попржен 9, А. Поњевић, Булатовић 6, Додик, С. Поњевић, Кондић 7, Гајић 9.