Помоћни терен иза сјеверне трибине Градског стадиона, чија је изградња почела прије 100 дана, данас је званично отворен, уз присуство најужег руководства Фудбалског клуба Борац предвођеног предсједником Управног одбора Бранком Ковачевићем, градоначелником Бањалуке Игором Радојичићем, великог броја представника медија, чланова млађих такмичарских селекција клуба из Платонове улице и њихових тренера.
Помоћни терен са вјештачком травом, димензија 106×68 метара, званично је предат црвено-плавима на кориштење, чиме је завршена прва фаза изградње тренинг-комплекса иза сјеверне трибине фудбалског здања у Владике Платона 6. У склопу прве фазе изграђен је и мини-полигон за најмлађе полазнике Борчеве школе фудбала, а у наредним фазама планирана је изградња помоћног терена са природном травом, те рефлектора, заштитне ограде и монтажних трибина.



















