Фудбалери Борца сутра од 15 часова на сарајевском стадиону Отока одмјериће снаге са актуелним освајачем Купа БиХ и директним конкурентом у борби за опстанак сарајевским Олимпиком. И један и други тим сутрашњи дуел дочекују са истим бројем бодова (19), те су оба 11 кола прије краја сезоне у зони испадања из елитног ранга, с тим што су сарајевски „вукови“ за једно мјесто боље пласирани од нашег тима због бољег омјера постигнутих и примљених голова.
Борац за побједу над најмлађим сарајевским премијерлигашем не зна још од 6. октобра 2012. године, када је на Градском стадиону тријумфовао резултатом 2:1. Од тада су Борац и Олимпик шест пута одмјерили снаге у Премијер лиги, два меча су завршена резултатом 1:1, док је Олимпик тријумфовао четири пута. У црвено-плавом табору влада увјерење да је дошло вријеме за прекид негативне традиције…
– Сутрашњи дуел са Олимпиком је специфичан јер су домаћини већ након првог кола и пораза од Славије именовали новог шефа стручног штаба (Миломир Одовић, оп.а.), а промјена тренера у одређеном тренутку често донесе шок-терапију тиму јер свако тренер уводи нешто ново, за нас у овом моменту непознато. Такође, једна од специфичности је и та што Борац нема позитивну традицију у мечевима са са овим ривалом, али без обзира на све, ми у сваки меч, па тако и у овај, улазимо са жељом да побиједимо, тако смо се и припремали за утакмицу и вјерујем да ћемо се у Бањалуку вратити са бодовима – истакао је шеф стручног штаба Борца Александар Јањић на данашњој конференцији за новинаре, рекавши да због обновљене повреде Ахилове тетиве у протоколу неће бити голмана Горана Вуклиша, па ће умјесто њега на пут у Сарајево, данас у 14 часова, кренути чувар мреже јуниорског састава Стефан Пуповац. Иначе, у конкуренцији за тим ће бити Владан Милосављев који је задобио лакшу повреду против Слободе, али се према Јањићевим ријечима опоравио и заузеће своје мјесто у тиму.
Осим повријеђеног Вуклиша, меч ће због три жута картона пропустити и Угљеша Радиновић, а позиције задњих везних играча заузеће повратник у екипу након црвеног картона на гостовању Младости Ајдин Реџић и Ненад Кисо, који је 2011. године наступао за сутрашњег ривала.
– За Олимпик сам наступао годину дана и могу да кажем да никад нисмо имали бројну подршку са трибина, тако да ће нам много значити долазак наших навијача у великом броју. У првом колу против Слободе смо имали одличну подршку са трибина, а томе се надам и сутра. Очекује нас меч са екипом која је, као што је и тренер рекао, добила новог тренера, биће врло мотивисани, такође ни временске прилике нису повољне, али шта је ту је. Борац свој циљ зна, идемо на побједу, морамо да почнемо да побјеђујемо како бисмо што прије побјегли из зоне испадања и на крају стигли до опстанка у лиги који је и примарни циљ – навео је Кисо.


















