Ослабљени Борац није издржао у Атини: ”+9” за Олимпијакос пред реванш

Након прве утакмице првог кола Купа EHF против Олимпијакоса, рукометаши Борца су ”миљама далеко” од пласмана у наредну фазу…

”Црвено-плави”, ослабљени неиграњем четири нова играча (Вучићевић, Лињареш де Соуза, Јеремић и Ракоција), на којима се базирао комплетан припремни период али који нису могли да наступе јер клуб није успио да их лиценцира, поражени су од тима из Пиреја резултатом 30:21 и у дворани Борик требало би да тријумфују разликом од десет голова, или чак и девет, уколико би Олимпијакос, евентуално, сљедеће суботе у Бањалуци постигао мање од 21 гола…

Осим наведене четворке, није наступио ни Савић, па је Борац у евро-наступе ушао без комплетне лијеве и десне стране. Јеремић и Лињареш де Соуза доведени су да замијене Дејана Унчанина који је на крају прошле сезоне ”окачио патике о клин”, док је Ракоција требало да уз Савића покрива позицију лијевог бека због одсуства Миљковића послије операције. Такође, на позицији кружног нападача остао је само Ћелић, на којег су спале обавезе у оба смјера.

У мечу у којем је Микић, због свега, морао да импровизује, Борац се држао до отприлике половине другог полувремена. Прво је завршено резултатом 12:11 за домаће, пред посљедњих 15 минута на семафору је писало 21:17, што је, опет, уз сва одсуства, био ипак прихватљив резулат пред реванш. Ипак, то је било све. Наши рукометаши играли су док су имали снаге, а искусни ривал, ”намирисавши крв”, убацио је у брзину више и до краја сусрета одмакао до коначних +9.

Одличну партију у нашем табору пружили су Милан Дакић и Владан Ђурђевић, који су постигли осам, односно седам голова. На другој страни, истакао се Димитриос Цирас са осам погодака, док је други стријелац екипе био Артур Карватски са шест погодака.

Бољи из овог двомеча ће, подсјетимо, у другој рунди играти против румунске Политехнике.

ОЛИМПИЈАКОС – БОРАЦ 30:21 (12:11)

дворана: ”Мелина Меркури” у Атини, гледалаца: 400, судије: Емил и Ернест Агакиши (Азербејџан), седмерци: Олимпијакос 3 (3), Борац 4 (1), искључења: Олимпијакос 14 минута, Борац 8 минута.

ОЛИМПИЈАКОС: Шпикић, Богуновић, Цирас 8, Карампурниотис 2, Тониацо Лемос 3, Мугиц, Малиос 3, Кандилас, Саникис 3, Тинкир, Лиапис, Цилимпарис, Аракопулос 3, Михалидис, Цилис 2, Карвацки 6. Тренер: Георгиос Заравинас.

БОРАЦ: Љубишић, Суботић, Граховац, Даничић, Њежић 2, Лукић 1, Кнежевић, Рађеновић, Ћелић 3, Драгичевић, Ђурђевић 7, Дакић 8. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: Olympiacos SFP)