Серију дербија у Премијер лиги Борчеви фудбалери закључиће вечерас (19 часова) утакмицом са екипом Славије. Тим Драгана Радовића веома добро је започео нову сезону: у првих седам кола само једном су терен напустили погнуте главе и то још у Врапчићима на премијерлигашкој премијери, међутим у посљедња два кола уписали су нова два пораза (Радник и Зрињски) и сада заузимају девето мјесто са 12 бодова, колико има и десетопласирана Звијезда из Градачца.
Некадашњи учесник европских купова у Бањалуку не стиже са превеликим очекивањима. Наиме, како преноси портал sportbal.net, шеф стручног штаба Славије Драган Радовић пред овај меч не може да рачуна на три фудбалера: изостаће Раде Алексић, који се повриједио у мечу са Зрињским, а бањалучкој публици се неће представити ни Стефан Томовић и Един Дудо. Са друге стране, стратег Борца нема проблема око играчког кадра, у чему је и највећа предност Борца пред овај дерби.
Борац и Славија до сада су у Бањалуци одиграли седам премијерлигашких дуела: четири пута је тријумфовао Борац, два пута Славија, док је један меч завршен неријешеним резултатом. Наравно, у блиској прошлости два тима су одмјерила снаге и у куп-такмичењу и то оба пута у полуфиналу. Оба пута, 2004. и 2010. године, успјешнији су били „црвено-плави“.
2004-05 (4. мај 2005.) Борац – Славија 3:1
2006-07 (10. март 2007.) Борац – Славија 1:2
2008-09 (16 мај 2009.) Борац – Славија 1:1
2009-10 (10. април 2010.) Борац – Славија 3:1
2010-11 (28. август 2010.) Борац – Славија 4:1
2011-12 (20. мај 2012.) Борац – Славија 3:2
2012-13 (18. август 2012.) Борац – Славија 1:2
(борац-спорт)



















