”Осице” тријумфовале над Илиџом и заузеле треће мјесто на крају полусезоне

Рукометашице Борца тријумфовале су над Илиџом резултатом 19:23 у заосталој утакмици 10. кола Премијер лиге БиХ, па на првенствену паузу, која ће трајати до половине фебруара, одлазе као трећепласиране са 14 бодова, шест мање од лидера Груда.

На уласку у посљедњих десет минута, тим Николе Бијелића имао је предност од само једног гола (18:19), међутим када је то било најпотребније, бањалучке рукометашице су додале гас и на уласку у посљедњих 4-5 минута стекле предност од четири гола и практично овјериле тријумф, седми у сезони.

У Борчевом табору предњачила је Божана Ћутковић са шест голова, један мање је постигла Милана Раилић, док се Душка Тинтор зауставила на четири.

Овом утакмицом се, међутим, не завршавају обавезе Борчевих играчица у 2022. години, с обзиром на то да их у недјељу (25. децембар) у Требињу очекује дуел са Железничаром из Инђије за трофеј Свесрпског купа.

(борац-спорт, фото: sport1.oslobodjenje.ba)