Рукометашице Борца у други дио Премијер лиге БиХ ушле су побједом пошто су у петак у утакмици 12. кола савладале Зрињски резултатом 44:21 (25:12). Бањалучанке су биле боље током цијелог сусрета који је игран у дворани „Борик“, а до 11. тријумфа предводила их је Рената Рајилић са 10 голова. По шест погодака постигле су Тања Кекић, Корнелија Клинац, те Драгана и Дејана Кнежевић. У екипи из Мостара најефикасније са по пет голова биле су Алина Омановић и Данијела Чорић.
– Разлика је висока. Очекивао сам да ће Зрињски пружити јачи отпор, али наше играчице су, посебно у првом дијелу, веома добро одиграле у одбрани. Контра и полуконтра су функционисали, тако да смо забиљежили увјерљиву побједу. Ово је прва побједа у прољећном дијелу, а сваким тријумфом смо ближе циљу, односно одбрани титуле првака БиХ – рекао је Раде Унчанин, тренер Борца, који је у другом полувремену пружио шансу свим играчицама.
(Независне)



















