”Осице” лако изашле на крај са Илиџом – плус 12 у Борику!

Рукометашице Борца лако су апсолвирале домаћи испит звани Илиџа, у оквиру четвртог премијерлигашког кола.

”Осице” су у Борику тријумфовале резултатом 27:15 и уписале четврту побједу, успоставивши потпуну контролу над резултатом и утакмицом након првих 15 минута и ”тијесног” резултата (3:3).

Велике заслуге за тријумф поново иду Дарјани Вуклиш, која је и вечерас ”зачарала мрежу”, одбранивши 16 шутева противничких рукометашица.

Говорећи о голгетерском учинку, по пет голова су постигле Слађана Андрић, Сара Мајкић и Милана Раилић, док је Ивана Бобић четири пута тресла мрежу Илиџанки, чије прво име је била Алена Латифовић са пет голова, док је Ајла Аликадић постигла четири.

У наредном колу, Борац ће гостовати у Завидовићима екипи Криваје.

БОРАЦ – ИЛИЏА 27:15

дворана: Борик, гледалаца: 250, судије: Џенан Грбић и Мирза Талетовић, седмерци: Борац 7 (5), Илиџа 5 (2), искључења: Борац 14 минута, Илиџа 8 минута, црвени картон: Хелена Ћурић (Борац, 13. минут).

БОРАЦ: Јуркас, Мајкић, Османовић, Андрић 5, Лончар 2, Летић 2, Бобић 4, Мајкић 5, Бијелић 1, Вуклиш, Раилић 5, Ћурић, Новаковић 1, Бабић, Кршић 2. Тренер: Никола Бијелић.

ИЛИЏА: Шабић, Михајловић 1, Бујак, Мемић, Адилагић 2, Павловић, Аликадић 4, Хоџић, Јанковић, Имшировић, Омеровић 3, Латифовић 5, Шкаљић. Тренер: Елвир Баручија.