Рукомет

Опомена пред европски реванш: Пораз у Горњем Вакуфу/Ускопљу

Рукометаши Борца поражени су у Горњем Вакуфу/Ускопљу од екипе Слоге резултатом 24:19 у заосталој утакмици 13. кола Премијер лиге БиХ.

Овај меч је, према првобитном плану, требало да буде одигран прошле суботе, али је морао да буде пролонгиран због обавеза Борца у Европском купу, односно гостовања екипи Бесе у Пећи.

Управо је меч са Слогом био добра опомена Микићевом тиму пред реванш са представником ”Косова”, који се игра у суботу у дворани Борик од 18 часова уз директан пренос на РТРС плус.

Добро је Борац почео меч, повео са 0:2, али је Слога узвратила серијом 5:0 за 5:2, да би нешто касније било и 7:3 домаће. Наш тим је успио до анулира ту предност у наредним минутима (8:8), али је у финишу првог дијела опет посустао, дозволивши домаћима да у друго полувријеме уђу при плусу од три гола (12:9).

И онда веома лоше одиграних других 30 минута.

Први гол у овом дијелу игре Борац је постигао послије шест и по минута, док је Слога и даље дизала ниво игре и у 44. минуту дошла до плус 5 (16:11), а касније током полувремена и до предности од осам голова (22:14), па је већ тад било јасно да ће наш тим уписати други пораз у првенству.

У домаћем саставу, најефикаснији је са седам голова био Горан Биљака, док су у Борцу најбољи били Саша Пуљизовић и Александар Милићевић са четири.

СЛОГА – БОРАЦ 24:19 (12:9)

дворана: у Горњем Вакуфу/Ускопљу, без гледалаца, судије: Зденко Божић и Борислав Слипац, седмерци: Слога 5 (5), Борац 4 (3), искључења: Слога 4 минута, Борац 6 минута.

СЛОГА: Биљака 7, Халебић 3, Бодрушић, Дестановић, Штркаљ, Ај. Демировић, Дедић 1, Гудић, Љутић, Чалук, Чабер, Поквић, Симић 5, Уљаревић 3, Шаравања 5, Ам. Демировић. Тренер: Александар Радосављевић.

БОРАЦ: Бера, Љубишић, Перић, Пуљизовић 4, Јеремић 2, Милићевић 4, Тркуља 1, Њежић 1, Лукић 2, Кнежевић 1, Суботић, Вучићевић 2, Ћелић, Драганић, Миловац 1, Дакић 1. Тренер: Мирко Микић.