Кошарка

ОКК Борац тријумфално кроз Лакташе за 3:0 након три кола

Кошаркаши ОКК Борац забиљежили су вечерас трећу побједу у Првој лиги Републике Српске савладавши у дворани у Лакташима екипу Студента–Игокее резултатом 59:69, захваљујући чему се након три одигране утакмице налазе на лидерској позицији са максималних 6 бодова.

Надиграли су изабраници Бојана Божића најмлађи тим у лиги у прва два десетоминутна периода; одлично је ОКК Борац дјеловао када је у питању одбрамбени скок, што се одразило и на резултат, па је у паузи између друге и треће дионице на семафору био исписан резултат 24:40. Наведену предност црвено-плави су стекли понајвише захваљујући двојцу Арсеније Вучковић – Срђан Лончар; споменути тандем је у првих 20 минута заједничким снагама постигао 27 поена (Вучковић 15, Лончар 12), три више од комплетног домаћег тима, а управо је Лончар погођеном тројком 13 секунди прије краја другог квартала одвео ОКК Борац на +16.

Знатно одлучније тим који са тренерске клупе предводи Жарко Милаковић ушао је у наставак меча. Подигли су домаћи ниво игре, у трећој четвртини чак 5 пута су били прецизни ван линије од 6.75 метара, па су на 90 секунди до уласка у одлучујући квартал заостајали пет поена за Божићевим тимом (41:46).

Вратио је ОКК Борац двоцифрену предност тројком капитена Сергеја Пуцара на 8 минута до краја утакмице (43:53), мини-серијом коју је закључио Немања Николић домаћи су пришли нашем тиму на само 4 корака (49:53), а одстојање је било исто и пред посљедњих 180 секунди након закуцавања Далибора Илића (53:57).

Андреј Микеш је у наредном нападу био прецизан у шуту за три поена (53:60), те улио сигурност саиграчима да приведу локални дерби крају и не дозволе да им практично добијена утакмица “побјегне из руку”.

Повреда Арсенија Вучковића

Иначе, игру је половином посљедње четвртине морао да напусти Арсеније Вучковић. Наиме, Вучковић је поентирао за 49:55 и постигао свој 19. поен на мечу, а онда незгодно стао, те, нажалост, био приморан да остатак утакмице пресједи на клупи.

СТУДЕНТ–ИГОКЕА – ОКК БОРАЦ 59:69 (11:22, 13:18, 17:10, 18:19)

Дворана: у Лакташима, гледалаца: 150, судије: Жељко Петковић, Милош Вујинић и Александар Сеферовић.

СТУДЕНТ–ИГОКЕА: Јанковић 5, П. Вуковић 3, Илић 14, Л. Вуковић 3, Савић 2, Лакић, Дамјановић, Чечавац 9, Петковић, Цветић, Живковић 6, Николић 17. Тренер: Жарко Милаковић.

ОКК БОРАЦ: П. Лончар 4, Пуцар 11, Микеш 7, Вучковић 19, Самарџић, С. Лончар 17, Лакић, Николић 8, Ћулум, Путник 3, Аничић, Ступар. Тренер: Бојан Божић.