Кошарка

ОКК Борац посустао у посљедњој четвртини

Кошаркаши ОКК Борац поражени су вечерас у полуфиналној утакмици турнира у Мркоњић Граду од екипе Младости резултатом 94:67, те ће се сутра од 17 часова борити за треће мјесто са екипом Игокее 2, која је поражена од словеначког прволигаша Шенчура резултатом 95:64. Финални дуел почиње у 19 часова.

Коначан резултат окршаја између Бањалучана и Мркоњићана не осликава реално стање на паркету, с обзиром да су црвено-плави 32-33 минута држали резултатски прикључак за тимом који се прије десетак дана борио за пласман у ABA лигу 2, те у појединим моментима на свом конту имали и 8 поена предности.

7-8 минута прије краја утакмице, семафор у Арени Комерцијалне банке показивао је резултат 66:61 након тројке најефикаснијег појединца на паркету Пеђе Лончара, а Андреј Микеш је након ухваћене лопте у фази одбране био непрецизан у шуту за три поена за -2.

Међутим, од тог тренутка, па све до краја меча, контролу над утакмицом имали су домаћи кошаркаши, који су серијом 18:0, уз пар грешака црвено-плавих у фази напада, одмакли на 23 корака (84:61) и отклонили дилеме око коначног исхода.

Како смо већ рекли, најефикаснији на терену био је Пеђа Лончар са 20 поена, а двоцифрен број кошева крај свог имена још су уписали и Андреј Микеш, Арсеније Вучковић и Сергеј Пуцар, који су постигли по 10 поена. У домаћем саставу најбољи поентерски учинак имао је Филип Думић са 19 поена, Сретен Кнежевић је постигао 17, Срђан Милановић 14, док су се Стефан Мијовић и Василије Јањетовић зауставили на 12, односно 10 поена.

МЛАДОСТ – ОКК БОРАЦ 94:67 (23:20, 20:21, 21:17, 30:9)

дворана: Арена Комерцијалне банке, гледалаца: 100, судије: Милош Вујинић, Драгослав Рађевић и Данијел Скакић.

МЛАДОСТ: Думић 19, Кљајић, Алексић 9, Срдић, Мијовић 12, Јотић, Јањетовић 10, Љубоја, Милановић 14, Торбица 5, Кнежевић 17, Мајић 8. Тренер: Горан Сладојевић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 1, Микеш 10, Лакић, Николић, Ковачевић 2, Аничић 2, Вучковић 10, П. Лончар 20, Путник 3, С. Лончар 7, Пуцар 10, Самарџић 2. Тренер: Бојан Божић.